Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Wzornictwo.

To jest Kosmos. Nieustannie się rozszerza. Jesteśmy w nim. Jesteśmy galaktyką.
Wszechświat nie ma swojego końca. Wszystko inne już tak.

Przed erą Galaxy. Lata 80. XX wieku.

Jest rok 1988. Pierwszy mobilny telefon Samsunga nie przypominał w niczym dzisiejszych smartfonów. Ale to nic. Wówczas posiadanie takiej słuchawki było zarezerwowane wyłącznie dla wybranych. Wzornictwo miało wtórny charakter. Najważniejsze, że taki telefon komunikował jedno – stworzono mnie dla ludzi z zasobnymi portfelami. Jeśli nie masz takiego i jeśli nie należysz do elity elit, to daj sobie spokój. I tak go nie wykorzystasz.

Eksplorując rubieże...

Lata 90. XX wieku to postępująca miniaturyzacja. Po erze milenijnej nastąpił wzorniczy regres. Środowisko pracy musiało być duże, ale to co je napędza – maleńkie. Dzięki tym kompromisom zaczęła się era świetnych produktów, które w mobilnym świecie wciąż szukały własnego języka. Po latach prób Samsung doszedł do dizajnu, który już teraz można nazwać kultowym. Tak to wzornictwo przetrwa całe lata i wciąż będzie zachwycać… Oto świt nowych, przepięknych Galaxy…

Prosta i krzywe - klucze do ponadczasowego dizajnu.

Samsung w modelach z serii Galaxy S7 wydoskonalił wzornictwo zapoczątkowane wraz z poprzednimi flagowcami. Zwężył do granic możliwości stalową ramkę, wyprowadził genialne proste linie, zadbał o stylowe wykończenia, uszczelnił konstrukcję, czyniąc ją wodo- i pyłoszczelną.

Detale

Najnowsze Galaxy zachwycają nie tylko wyglądem zewnętrznym jako całość, ale również kiedy uważnie studiuje się sposób wykończenia, precyzje wykonania, serce włożone w doskonałe spasowanie.

Wyświetlacz.

Rewelacyjny design dopełnia kapitalny ekran wykonany w technologii AMOLED. W SGS7 ma on przekątną 5.1 cala, a w SGS7 Edge – 5.5 cala. Smartfony posiadają też szereg rozwiązań ułatwiających obsługę jedną dłonią.

Masz wybór!

Jeśli preferujesz tradycyjne rozwiązania, przypadnie Ci do gustu Galaxy S7 w wersji flat, czyli płaskiej. Sam, czuję się do niej bardziej przekonany. Niemniej – jeżeli lubisz wygodę większego wyświetlacza oraz możliwości finezyjnych krzywizn, które pozwalają lepiej zarzadzać smartfonem – Galaxy S7 Edge również przypadnie Ci do gustu.

90sekund.pl - CZAS NA TECHNOLOGIE

Powyższy wpis powstał przy współpracy bloga technologicznego 90sekund.pl z firmą Samsung. Partner nie miał wglądu w treść tekstu i nie znał jej przed publikacją. Artykuł jest niezależną opinią autora.

© COPYRIGHT GRUPA NIEDŹWIEDŹ MICHAŁ BROŻYŃSKI – 90SEKUND.PL – CZAS NA TECHNOLOGIE

 • admin

  test test test

 • LinekPark

  To ja już rozumiem artykulik poprzedni z obroną ów firmy…

  • Wybacz, ale nie rozumiesz. Ten materiał jest finalnym, ostatnim z serii tekstów, które na temat SGS7 / SGS7 Edge powstawały od czerwca br. Ukazuje się teraz, bo trochę trwało przygotowanie tego ostatniego tekstu właśnie w takiej, kreacyjnej odsłonie. Planowo miał być publikowany około połowy września. Wszystkie tamte, jak i ten, wpisy zostały oznaczone jako przygotowane z Partnerem. I słowo honoru – nie mają żadnego związku z aferą wokół Note’a7. Oczywiście nie musisz mi wierzyć, ale jeśli moje przedstawione w tamtym temacie argumenty można podważyć, to zapraszam do dyskusji :).

 • Jakub Jabłoński

  Bardzo fajne. Super zdjęcia, może trochę tekst się zlewa z tłem gdzie nie gdzie i trochę gorzej się przez to czyta, ale tak to super :)

  • Dzięki :). Cieszę się, że przypadło do gustu :).

  • PS. Wszystkie zdjęcia są oczywiście moje. Również te gwiazd ;). I co najciekawsze wykonane (w parku ciemnego nieba w Czechach w Izerce) Canonem G9x, który kosztuje raptem 1700zł! Jego recenzja niebawem na blogu :)

   • Jakub Jabłoński

    To tym bardziej robi wrażenie jak robione własnoręcznie :)