Image default
Muzyka

100 mln użytkowników i 30 mln płacących subskrybentów. Tak to Spotify!

Prawdziwy król streamingu muzycznego, to Spotify. Nawet pomimo, że nie siedzę w tym rozwiązaniu, a korzystam najczęściej z Deezera lub Google Music, to jednak nie umiem nie pochylić czoła nad sukcesem Szwedów! A są one takie, że w tej chwili Spotify ma aż 100 mln użytkowników, którzy korzystają z tego serwisu streamingowego! No, no – panie, panowie – czapki z głów!

Wzrost jest tutaj oczywiście dość znaczny, bo skok z 75 mln na 100 mln to naprawdę mocny dowód na to, że kto wygra ten wyścig, zarobi na tym krocie. Tym bardziej, że obecna baza płacących regularnie miesięczny abonament za korzystanie z funkcji premium Spotify, wynosi aż 30 mln subskrypcji!

Dzisiaj największym konkurentem Spotify jest Apple Music, niemniej większym szacunkiem darzę Szwedów. Zbudowali swój sukces od zupełnego zera, bez bazy klientów i usług, wyprzedzając wielu innych w branży, samemu wyznaczając trendy. Brawo! Może niebawem podejmę drugą próbę wejścia do tej samej rzeki. Póki co z naszej redakcji siedzi w niej od lat na stałe Krzysztof Bojarczuk. Jak widać po powyższych wynikach – chyba miał nosa ;).

PS.
obecnie nawet warto się zainteresować ofertą Spotify, bowiem do końca czerwca można za złotówkę dostać aż trzy miesiące streamingu muzycznego. Później zacznie obowiązywać abonament 19,99zł/mc.

Źródło: reuters