Image default
Microsoft

A jeśli Microsoft myśli o połączeniu smartfonu i tabletu?

Tablety z Windows RT nie cieszą się specjalną popularnością, więc nie wykluczone, że albo system zmieni nazwę i wróci do łask w nowej odsłonie, albo zastąpi go Surface Pro z klasycznym Windowsem 8. Właśnie pojawiła się w sieci ciekawa koncepcja, jak mógłby taki tablet wyglądać, a właściwie łączyłby w sobie jeszcze jedną funkcję – smartfonu.

Microsoft ma już niezbyt udane podejścia do swoich telefonów, ale już w końcówce zeszłego roku pojawiały się informacje na temat możliwego smartfona od twórcy Windowsa. Teraz wracają za sprawą projektu-konceptu Davida Cooltionsa, który widzicie powyżej. Przynajmniej w tym materiale urządzenie wygląda bardzo elegancko, wręcz nobliwie. Jest świetnie zaprojektowane i pozwala na podłączenie dodatkowego akcesorium w postaci dedykowanej podkładki.

Wydaje się, że jest teraz dobry czas na takie urządzenia. Swoje modele z ekranami przekraczającymi 6 cali wpuszcza np. Sony, Samsung, Huawei, a w kolejce jest podobno także HTC. W zasadzie tego, że Microsoft szykuje swój smartfon, a nawet że ma coś już gotowego, jestem w 100-proc. pewien. Gotów jestem nawet spekulować, że przed ewentualna premierą firma z Redmond wstrzymuje się wyłącznie ze względu na współpracę z Nokią, która konsekwentnie każdy nowy model wypuszcza z systemem Windows i mocno go zarazem promuje.

W dodatku myślę, że Microsoft nie zdecydował się póki co na swój smartfon, bo jego zakusy na Nokię wciąż są aktualne. Jeśli dogada się w końcu z Finami, kupi firmę ze świetnym portfolio, mnóstwem patentów i bardzo bogatym doświadczeniem. Wówczas będzie mógł wypuścić idealny sprzęt z Windowsem Phone 8, który mógłby być Nexusem Microsoftu.

Źródło: phonesreview

Foto: phonesreview