Acer Chromebook 514 – będzie w PL w cenie 1499zł. Dziś debiutuje na IFA 2018

7

Acer na swojej konferencji przy okazji IFA 2018 zaprezentował najnowszego Chromebooka 514. Najbardziej cieszy fakt, że sprzęt trafi do sprzedaży w Polsce oraz stosunkowo adekwatna do Zachodniej – jego cena.

Acer Chromebook 514, jest wyposażony w dotykowy wyświetlacz IPS z rozdzielczością 1080p o przekątnej 14 cali. Co istotne – grubość ramek wokół ekranu ma zaledwie 6mm. Dostajemy też na gładziku szkło firmy Corning, które ma ułatwiać ślizganie palcem, a sama konstrukcja jest stalowa. Jak na sprzęt wyceniony w USA na 349USD, a w Polsce na 1499zł (tak, to bardzo zbliżony pułap patrząc po dzisiejszym kursie), prezentuje się Acer Chromebook 514 bardzo osobliwie, przyjemnie dla oka i po prostu ładnie.

Acer Chromebook 514 (CB514)

Acer Chromebook 514 (CB514)

Acer Chromebook 514 zaoferuje baterię pracującą do 12h.

Kolejnym dużym plusem – szczególnie z mojej perspektywy – jest podświetlenie klawiatury! Po prostu do niedawna zupełnie o to w Chromebookach nie dbano. Pojawiało się ono w tych najdroższych modelach, więc witam Chromebooka 514 z otwartymi ramionami. Sam bardzo dużo pracuję nocami i nie da się przy małej lampce wygodnie pisać. Laptop będzie ładowany przez port USB typu C.

Niestety – brak dokładnej specyfikacji Acer Chromebooka 514.

Producent będzie ją profilował pod konkretne rynki. W sumie, jak na sprzęt, który ma być dostępny już w październiku w Stanach Zjednoczonych, to trochę dziwna sytuacja z tym maskowaniem konkretnego wyposażenia. A jestem nim zaintrygowany, bo samo wykonanie, smaczki w stylu Gorilla Glass na gładziku, podświetlana klawiatura, czy dotykowy ekran FHD wykonany w technologii IPS – zdradzają sprzęt, który dobrze dopasowuje się do średniej półki cenowej komputerów osobistych. Liczyłbym więc co najmniej na układy od Intela, z rodziny Core m3 i wyżej.

Acer Chromebook 514 (CB514)

Acer Chromebook 514 (CB514)

W tej cenie obawiam się jednak, że prawdopodobnie Acer Chromebook 514 będzie do nabycia albo z jakimś Celeronem na pokładzie albo czymś w stylu Intel Pentium Gold 4415Y.

Z drugiej strony – sprzęt z Chrome OS nie potrzebuje też nie wiadomo, jak wydajnego procesora, ale też – obsługa androidowych apek, zaawansowane multimedia oraz rozwiązania sieciowe, które coraz bardziej absorbują hardware – po prostu wymuszają lepiej doposażone sprzęty. Acer w swoim komunikacie pisze, że Chromebook 514 “powstał głównie z myślą o miłośnikach technologii, młodych profesjonalistach i studentach”. No i to chyba zamyka już temat. Jeśli tylko model ten będzie wystawiony w Berlinie na stoisku Acera, nie omieszkam przyjrzeć mu się bliżej ;).

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.