Acer prezentuje tablety bez historii, o których jutro zapomnisz

0

Premiera tabletów – jakiejkolwiek firmy – nie wzbudza już praktycznie żadnych emocji. Nasycony rynek, nie wchłania już tylu urządzeń tej klasy co kiedyś, przez co prezentacje kolejnych urządzeń są rzadsze, a już na pewno organizowane po cichu, czego ostatnimi czasy przykład dał sam Apple. Pomimo tego, jak pisałem jakiś czas temu, tablety wcale nie umarły i wręcz mają się bardzo dobrze, szczególnie w polskich domach. Czy zatem znajdzie się w nich miejsce na nowości od Acera? Szczerze wątpię, bo ja nie czuję w ogóle klimatu.

Acer Iconia Tab 10 (A3-A50) – mat. pras. prod

Nowości w liczbie mnogiej, ponieważ Acer zaprezentował dwa 10-calowce, które wyraźnie ukierunkowane są w stronę multimediów, ku rozrywce w domu, ale i poza nim. Iconia Tab 10 (A3-A50), a także Iconia One 10 (B3-A40FHD), mają zapewnić komfort użytkowania, a także długi czas pracy na baterii. To ostatnie cieszy najbardziej, choć rzeczywistość jak zawsze zweryfikuje teorię. Acer skupia się dodatkowo na takich zaletach, jak cztery głośniki, subwoofer, który ma za zadanie podbijać niskie tony. Ma to przełożyć się oczywiście na wysoką jakość multimediów w postaci audio, a także wideo, ponieważ model Iconia One 10 otrzymał wyświetlacz z technologią Quantum Dot. Tak więc nie tylko lepsze odczucia dźwiękowe, ale także wizualne. W połączeniu z 10-calowym ekranem, rzeczywiście może dać ciekawy efekt. Szkoda tylko, że Acer nie podaje w swojej notce prasowej dalszych szczegółów, takich jak chociażby rozdzielczość, nie wspominając o tym, że nie poświęca temu elementowi praktycznie więcej miejsca.

Drugi model Iconia One 10 ma wyróżniać się portem Dual Micro-USB. Dzięki niemu będziesz mógł/-a równocześnie ładować tablet, a także podłączyć do niego na przykład mysz lub pendrive, a przez Bluetooth także klawiaturę. Cóż – szczerze, to nie widzę w tym absolutnie nic intrygującego. Bezprzewodową klawiaturę można podłączyć praktycznie do każdego laptopa, a odkąd sam mam tablet nie pamiętam, bym czuł potrzebę skorzystania z myszki. Taki zestaw (klawiatura+mysz) pasuje najbardziej do hybrydy, a nie tabletu.

Acer Iconia One 10 (B3-A40FHD) – mat. pras. prod

Dalej jest jeszcze dziwniej, bo Acer zwraca uwagę na inteligentne narzędzia, takie jak EZ Snap (zrobienie zrzutu ekranu za pomocą przesunięciu po ekranie trzema palcami). Nie wiem czy to robi na Tobie wrażenie, ale tak dla przypomnienia Samsung oferuje w swoich urządzeniach wykonanie screena po przesunięciu grzbietem dłoni po wyświetlaczu. W urządzeniach Huawei to samo można zrobić kreśląc knykciem koło. EZ Mode to kolejny przykład tego, że Acer chyba nie śledzi tego, co proponuje konkurencja – w tym wieści o personalizacji systemu, z podziałem na dostępy dla poszczególnych użytkowników, np. ograniczenie dzieciom niektórych aplikacji.

Na obronę mogę wziąć chyba tylko to, że to urządzenia relatywnie tanie. Model Iconia One 10 będzie dostępny w Polsce i został wyceniony na 799 zł. Hmm…, nie czuję się ani trochę zaintrygowany…, a Ty?

Źródło, foto: acer

Share.

About Author