Androidowy Sklep Play debiutuje właśnie na Asus Chromebooku Flip

11

Zagraniczne serwisy donoszą, że wraz z developerską aktualizacją systemu Chrome OS z numerem 53, Google wprowadza Sklep Play na kolejnego Chromebooka, a jest nim model Flip od Asusa. I nie ukrywam, że czuję zazdrość(!), bo nie sądziłem, że model z Rockchipem będzie przed moim Chromebookiem C200, no ale jak widać, takie są realia… Niemniej w głębi duszy, to tak naprawdę się cieszę, bo to bardzo ważny i jasny komunikat!

Dowodzi on bowiem jednego – Google się nie wykpił na pustosłowiu i tak, jak w czasie swojej konferencji przed miesiącem obiecał, tak też teraz czyni – a mianowicie wprowadza Sklep Play na kolejne urządzenia,a te dołączają do tych, które dostały go w pierwszej kolejności. Aż mam ochotę na pstryczek w nos dla Microsoftu, który też tak pięknie zapowiadał platformę uniwersalnych aplikacji z Windows 10, a widzimy wszyscy, na czym się to skończyło… A Google działa i to jest świetne!

Konwertowalny Asus Chromebook Flip - fot. Asus

Konwertowalny Asus Chromebook Flip – fot. Asus

Asus Chromebooka Flip można było jeszcze kilka tygodni temu nabyć w naszych serwisach aukcyjnych za około 1000zł. Dzisiaj przejrzałem oferty i jest pusto, więc albo się już rozeszły, albo wkrótce pojawią się nowe propozycje. Jeśli ktoś byłby bardzo niecierpliwy, to mógłby na tym skorzystać. Ja sam nie ukrywam, że zjada mnie ciekawość, jak apki ze Sklepu Play znane z Androida, działają w Chrome OS? Póki co jednak Google najwidoczniej stawia na urządzenia z ekranami dotykowymi, bo jednak pod smartfony i tablety wszystkie apki w Play Store były projektowane.

No nic – czas uzbroić się w cierpliwość i czekać na podobny update u siebie. Mam nadzieję, że mimo wszystko czas ten upłynie szybko ;).

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.