No i już! Apple Pay oficjalnie w Polsce!

4

No to sadownicy mają dzisiaj swoje święto w Polsce! Apple Pay oficjalnie wkracza na nasze salony! Wreszcie właściciele iPhone’ów będą mogli na własnej skórze przekonać się, jak wspaniałym dobrodziejstwem jest możliwość płacenia za zakupy telefonem!

Apple Pay będzie dostępne w mBanku. A przynajmniej to pierwszy bank, który mnie dziś bladym świtem o tejże usłudze w swojej ofercie poinformował. Sprawdziłem też stronę internetową z oficjalnymi informacjami prasowymi Apple, ale nie ma tam słowa o Apple Pay w kolejnych krajach, w tym w Polsce, więc trochę mnie to dziwi. Działa za to w pełni zakładka o tej usłudze na stronie Apple w języku polskim, ale link odsyłający do listy krajów, w których to funkcjonuje nie wyświetla wciąż Polski. Możliwe, że więcej informacji w tej sprawie przyniesie dzień.

mBank przygotował dla swoich klientów, którzy zdecydują się płacić telefonem z wykorzystaniem Apple Pay promocję – po zapisaniu się do promocji na przygotowanej do tego stronie (póki co nie działa, więc nie podaję linku) i wykonaniu dwóch transakcji zbliżeniowych – bank ofiaruje im 20zł w prezencie. Oczywiście płacić można nie tylko iPhone’ami, ale też smartwatchami Apple Watch. Co więcej – usługa Apple Pay rozciąga się na inne usługi sieciowe, można więc finalizować transakcje sprzętem Apple także na stronach internetowych przy użyciu MacBooków, czy iPadów, a płatności są autoryzowane poprzez dotknięcie czytnika linii papilarnych Touch ID lub poprawne zidentyfikowanie twarzy w iPhonie X poprzez Face ID.

mBank chwali się, że co czwarty klient tego banku korzysta z jego aplikacji mobilnej, a wśród tych osób – 25 proc. użytkowników to właściciele sprzętu Apple i jest to dużo więcej klientów niż w przypadku średniej globalnej wynoszącej 14 proc. mBank przyznaje też, że właściciele iPhone’ów i iPadów dwa razy częściej płacą w sieci kartą, a ich transakcje są o połowę większe niż osób z telefonami z innymi mobilnymi systemami operacyjnymi. Biorąc pod uwagę, że tutaj liczy się jedynie Android, to wychodzi na to, że znowu potwierdza się reguła, że klienci Apple po prostu płacą i więcej i chętniej niż androidowcy.

Oferta mBanku na Apple Pay obejmuje w tej chwili posiadaczy kart Visa i Mastercard.

AKTUALIZACJA

Spłynęła do mnie dokładnie o 07:10 oficjalna informacja o dostępności Apple Pay w kolejnych bankach w Polsce, które obsługują karty Maestro i Mastercard. Komunikat prasowy Mastercard precyzuje, które to banki:

Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe, udostępnił dziś usługę Apple Pay posiadaczom wydanych przez te instytucje kart Mastercard i Maestro. Wkrótce do tego grona dołączy również PKO Bank Polski (…).

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.