Image default
Box Office

Box office kwiecień – Furious 7 bije kolejne rekordy

Jasne jest, że niektóre rodzaje filmów w naturalny sposób przyciągają do kin więcej publiczności (i dzięki temu przynoszą większe dochody) niż inne. Trzeba by tu na pewno wymienić kino akcji, fantasy, s-f, katastroficzne i pozycje dla młodszych widzów. W końcu nikogo nie dziwi fakt, że jak dotąd trzy najbardziej dochodowe produkcje w historii kina, to Avatar – czyli w zasadzie historia Pocahontas na sterydach, która zarobiła 2,7 miliarda dolarów, Titanic z przychodami na poziomie 2,1 miliarda dolarów oraz pierwsza część Avengers 1,5 miliarda dolarów. O ile dwa pierwsze miejsca na podium są jeszcze przynajmniej przez jakiś czas bezpieczne, to jeżeli chodzi o trzecią pozycję ulegnie ona najpewniej w najbliższym czasie zmianie, a to za sprawą Furious 7.

Filmowy Box Office naszym okiem - 90sekund.pl
Filmowy Box Office naszym okiem – 90sekund.pl

Superprodukcja z Vinem Dieslem i Jasonem Stathamem zarobiła do tej chwili 1,4 miliarda dolarów i nawet biorąc pod uwagę popularność marki jest to kwota naprawdę duża. Zwłaszcza, że poprzednia część Szybkich i Wściekłych w ciągu całego kinowego życia uzbierała 788 milionów dolarów, więc niemal dwukrotnie mniej. Ten sukces kasowy dało się co prawda w pewnej mierze przewidzieć już po wynikach przedsprzedaży biletów na premierę, ale i tak robi to duże wrażenie. Szybkie samochody silni faceci i dużo wybuchów to, jak widać całkiem dobry przepis na finansowy sukces. Uczciwie trzeba przyznać, że film zbiera całkiem solidne oceny i jest pewnie najlepszą częścią w całej serii. Tak czy inaczej, jeżeli chodzi o kwietniowy box office Furious 7 zdecydowanie dojeżdża na metę na pierwszym miejscu.

Filmowy Box Office naszym okiem - 90sekund.pl
Filmowy Box Office naszym okiem – 90sekund.pl

Zwycięstwo to jedno, ale przewaga nad konkurencją jaką w tym miesiącu osiągnęli Szybcy i Wściekli jeszcze mocniej udowadnia, że kinowa publiczność masowo wybierała w zeszłym miesiącu dzieło Jamesa Wana. Na drugim miejscu pod względem dochodów znalazła się natomiast komedia Paul Blart: Mall Cop 2 ze światowym dorobkiem 78 milionów dolarów. Historia wyruszającego na urlop do Vegas ochroniarza nie jest pewnie kandydatem do żadnych filmowych nagród, jednak jak widać wypełnione zwrotami akcji wakacje z nastoletnią córką w wykonaniu Kevina Jamesa cieszą się całkiem niezłym zainteresowaniem widowni. Fakt, że w porównaniu do zwycięscy ten wynik nie robi wrażenia, wydaje się jednak , że przy takiej dominacji Furious 7 uzyskanie bardziej sensacyjnego rezultatu przez kogokowiek w kwietniu nie było po prostu możliwe.

Filmowy Box Office naszym okiem - 90sekund.pl
Filmowy Box Office naszym okiem – 90sekund.pl

Trzecim filmem, o którym jak sądzę warto wspomnieć, jeżeli chodzi o kwiecień jest The Longest Ride. Ten dramat / romanse ze zdobywającą coraz większą popularność Britt Robertson (występującą, między innymi w serialu “Under The Dome” oraz opisywanym przez nas Tomorrowland) oraz Scottem Eastwoodem, synem legendarnego aktora i reżysera Clinta Eastwooda zarobił w kwietniu 46 milionów dolarów. Najdłuższa Podróż, to całkiem błyskotliwa historia o miłości oraz przemijaniu, która w porównaniu z poprzednimi filmami stanowi całkiem przyjemną zmianę tempa. Scenariusz jest adaptacją bestsellerowej powieści The Longest Ride Nicholasa Sparksa z 2014 roku. Fabuła koncentruje się na parze młodych ludzi, którzy starają się pogodzić własne plany życiowe z budowaniem wspólnej przyszłości oraz starszym mężczyzną, który po wypadku samochodowym wraca myślami do ukochanej nieżyjącej już żony. Najdłuższa podróż w polskich kinach pojawi się dopiero w połowie czerwca i sądzę, że film może jeszcze znaleźć w Europie całkiem sporą widownie.

Filmowy Box Office naszym okiem - 90sekund.pl
Filmowy Box Office naszym okiem – 90sekund.pl

No i tak to mniej więcej wygląda, jeżeli chodzi o kinowy początek drugiego kwartału. Jest rekordowo, z dużą ilością akcji i odrobiną poczucia humoru (jakość tego ostatniego pozostawiam wam do oceny :) ) oraz całkiem romantycznie. Nie jest to oczywiście pełna lista, ponieważ np. wspominane przeze mnie w zeszłym miesiącu Cindarella oraz Home przy okazji premier w kolejnych krajach również nie tracą na popularności jednak wydaje się, że spośród nowości to właśnie te trzy produkcje zdobyły największe znaczenie. Swoją drogą, gdy porównuje wspomnianą już listę najbardziej kasowych filmów w historii z tytułami czekających nas jeszcze w tym roku premier to myślę, że mogą nas czekać zmiany na szczycie. W końcu Szybkich i Wściekłych już teraz goni Avengers: Age Of Ultron – LINK do naszej recenzji, a nadchodzące Mad Max: Fury Road, Jurassic World, czy w końcu Star Wars: Force Awakens też na pewno będą się cieszyły ogromną widownią.

Foto: fastandfurious7film, forbesfilmracketfilmhdwallpaperschristylemire