News

Chrome OS z natywną aplikacją do edycji plików MS Office

office_editor_on_chrome_os_mojchromebook

Google dodał do przeglądarki na Chrome OS możliwość edytowania dokumentów Microsoft Office: Word i Excel. Widać, że funkcja jest dopiero testowana, zatem uruchomić ją można z poziomu kanału developerskiego, do którego dostaniecie się wpisując w adresie przeglądarki komendę: chrome://flags, a tam odszukacie funkcję włączenia edycji dokumentów.

Na razie nie ma zbyt wielu możliwości edycji, a panel oparty jest o zakupiony w zeszłym roku QuickOffice, jednak można edytować pliki z rozszerzeniami *docx i *xlsx. Zabrakło póki co wsparcia dla plików PowerPoint, ale może wynikać to z obserwacji Google, jakie dokumenty najczęściej otwieramy. To ważne udogodnienie, ponieważ chociażby bardziej skomplikowane pliki Excela po otwarciu w dedykowanych Dokumentach Google pozostawiają wiele do życzenia.

Obecny ruch to kolejny krok, po tym jak Google zdecydował się w kwietniu udostępnić rozszerzenie, które pozwala na przeglądanie dokumentów MS Office, ale jedynie w trybie podglądu. Edycja nie jest jeszcze możliwa, ale jak widać po dzisiejszej premierze, na pewno będzie rychła.

Źródło: tnw

Foto: tnw