Image default
Android

Co powiecie na takiego HTC One… M9?

Swoim wpisem wybiegam trochę w przyszłość, ponieważ premiera aktualnego flagowca od HTC miała miejsce raptem kilka miesięcy temu. Nie oznacza to jednak, że gdzieś w tajwańskich biurach projektowych, być może jeszcze na kartkach papieru, nie powstaje kolejna odsłona najważniejszego modelu ze stajni HTC. W miarę regularnie zaglądam do różnych konceptów nadchodzących urządzeń i zaciekawił mnie jeden autorstwa Hasan’a Kaymak’a.

Nie jest to przypadkowa osoba, ponieważ ten designer, nie pierwszy raz chwali się swoimi pomysłami na własnym profilu, nie tylko zresztą produktów HTC. Na naszym blogu również o nim pisaliśmy, a propos m.in… konceptu HTC One M8. Michał już wtedy wołał, by HTC zatrudniło tego człowieka i obserwując to co tworzy mogę się tylko pod tym podpisać. Oglądając poniższe grafiki, już teraz momentami czuję, że chciałbym mieć taki telefon. Oczywiście jest to niemożliwe, by to wzornictwo, zadebiutowało wraz z najnowszym modelem, aczkolwiek nie obraziłbym się, gdyby zaczerpnięto pewne elementy.

HTC One M9 Koncept - 90sekundpl
HTC One M9 Koncept – 90sekundpl

Na pierwszy rzut oka widać, że projekt tego smartfona jest szerszy niż aktualny model i to mi się właśnie bardzo podoba. Delikatna zmiana proporcji, myślę, że wyszłaby tylko na dobre, przez co obudowa, a w konsekwencji ekran – nie wydawałyby się tak wydłużone. Widać wyraźnie, że jest tutaj metal, a jego faktura, podkreśla tylko z jakiej klasy urządzeniem mamy do czynienia. Na osobną uwagę zasługują też wykończenia krawędzi, które są rozwinięciem pomysłu z aktualnych modeli – One M8 a także One 2 mini. Świetnie wyglądają też na nowo zaprojektowane głośniki, które prezentują się niezwykle nowocześnie. Ciekawie wygląda również potrójna lampa błyskowa oraz przesunięcie drugiego obiektywu poniżej tego głównego, dzięki czemu uniknęlibyśmy zasłaniania go dłonią podczas fotografowania.

HTC One M9 Koncept - 90sekund.pl
HTC One M9 Koncept – 90sekund.pl

Zmiany wprowadzające spory powiew świeżości. Sprawiają, że taki koncept bardzo mi się podoba i chętnie zobaczyłbym go w ostatecznej wersji M9. Nie obawiam się jednak specjalnie o jego oficjalny wygląd, ponieważ projektanci HTC obecnymi modelami udowodnili, że potrafią stworzyć małe dzieło sztuki. Swoją droga ciekawy jestem co też dzieje się teraz w zaciszach biur tajwańskiego producenta ;)

Źródło, foto: Hasan Kaymak