Czy nowej produkcji twórców “Minionków” uda się podbić serca fanów?

0

[showads ad=rek2]

Tak jak wspomniałem ostatnio przy okazji komentowania nominacji do Oscarów, jeżeli chodzi o filmy animowane wytwórnia Disneya jest niemal niekwestionowanym faworytem i można powiedzieć, że (zwłaszcza pod względem międzynarodowego uznania) nie mają oni sobie równych. Nie znaczy to jednak, że konkurencja zupełnie wypadła już z gry. Jednym z najlepszych na to przykładów jest na pewno Universal Pictures, które z ogromną wprawą wypromowało w ostatnich latach komiczne i frywolne Minionki a w tym roku postara się zainteresować widzów swoją nową animacją „Secret Life Of Pets”. Jak do tej pory, mieliśmy okazje poznać bohaterów filmu przy okazji dwóch mocno różniących się od siebie jednak bardzo zabawnych zapowiedzi, które zdecydowanie zachęcają do oczekiwania na premierę.

“Secret Life of Pets” opowiadać ma o losach naszych domowych milusińskich, psów, kotów, kanarków i złotych rybek a dokładnie o przygodach tych zwierzaków zamieszkujących razem z właścicielami mieszkania w centrum Manhattanu. Jak widać podopieczni Nowojorczyków naprawdę lubią dobrą zabawę i godziny pracy swoich właścicieli wypełniają nie tylko snem i nerwowym oczekiwaniem, ale raczej realizacją swoich własnych zachcianek (aż strach pomyśleć, co faktycznie dzieje się w naszych domach, gdy wychodząc zostawiamy w nich naszych włochatych domowników). Ta wesoła sielanka może jednak zostać zagrożona, ponieważ pełniący najpewniej rolę czarnego charakteru słodko wyglądający króliczek Snowball postanawia zbudować armię z porzuconych i osamotnionych zwierząt a jego calem jest zemsta na wszystkich tych czworonożnych domatorach, którym bardziej się poszczęściło oraz na ich właścicielach.

Na drodze Snowballa stanąć mają Max i Duke dwa rozbrykane pieski, które dzięki niesamowitemu zbiegowi okoliczności wpadają na trop grożącego ich stylowi życia konfliktu. To, co przebija z obu trailerów to lekko szalone (a przy okazji całkiem kreatywne) poczucie humoru oraz (co pewnie aż tak bardzo nie dziwi) bardzo kolorowa i przyjemna dla oka animacja. Całość w połączeniu z delikatnie przerysowanym stylem pokazania bohaterów nadaje animacji oryginalny styl, o który, nie ma, co kryć, twórcy na pewno starają się przy każdej produkcji (w końcu biorąc pod uwagę popularność tego gatunku nikt nie chce, aby jakiekolwiek dwa tytuły wyglądały tak samo). Wygląda na to, że w tym przypadku artystyczny cel zostanie osiągnięty, a co do tego, jakie ogólne wrażenie zrobi na widzach „Secret Life Of Pets” będziemy mogli się przekonać już w Lipcu. Amerykańska premiera wyznaczona została na 8.07. Co do daty startu w Polsce to szczegółów jeszcze nie ma, ale spodziewam się, że nie powinna ona być zbyt przesunięta. Myślę, że na wakacyjną wycieczkę do kina przygody wesołych zwierzaków będą pasowały idealnie.

[showads ad=rek2]

Foto: YouTube

Share.

About Author