Image default
Gear VR

Dziś startują pre-ordery nowej edycji Samsung Gear VR!

Wirtualna rzeczywistość Consumer Edition zbliża się do nas coraz większymi krokami. Na premiery tych największych headsetów przyjdzie nam co prawda jeszcze trochę poczekać, ale nie dalej niż do przyszłego roku. Tymczasem dziś ruszają zamówienia przedpremierowe na Samsunga Gear VR Innovator Edition w wersji współpracującej ze smartfonem Galaxy S6 i jego “pociętego” odpowiednika, czyli Edge.

Samsung Gear VR Innovator Edition - 90sekund.pl
Samsung Gear VR Innovator Edition – 90sekund.pl

Pre-ordery można składać w amerykańskiej sieci sklepów Best Buy. Choć jeszcze w momencie pisania tego tekstu, przedmiot ten się nie pojawił, to na pewno to zrobi już dziś. Z kolei od 8 maja będzie można zamówić Geara VR online zarówno przez Best Buy, jak i oficjalną stronę producenta, a od 15-tego pojawi się na półkach sklepowych, również we wspomnianej sieci. Cena urządzenia nie różni się od poprzednika i wynosi 199 dol.

[showads ad=rek1]

Ja bardzo dobrze wspominam przeżycia z headsetem Samsunga, jeszcze z edycji dla Note 4, a przypomnę że nowsza jest lepsza pod każdym względem – dodano wentylator zapobiegający parowaniu i przegrzewaniu urządzenia, odchudzono go nieco, a mniejsza waga, zwłaszcza z przodu, gdzie mocujemy smartfon, to ważne usprawnienie, bowiem pamiętam, że Note 4 potrafił ciążyć.

Samsung Gear VR Innovator Edition - 90sekund.pl
Samsung Gear VR Innovator Edition – 90sekund.pl

Natomiast myślę, że jeśi ktoś ma oba smartfony i już zakupił poprzedniego Geara VR, nie musi wydawać jeszcze raz pieniędzy na odświeżoną wersję. Radziłbym raczej zaczekać do września, kiedy to prawdopodobnie można się spodziewać premiery edycji ostatecznej i doszlifowanej, która będzie pewnie działać na Note 5. Ja czekam zwłaszcza na polepszenie parametrów obrazu. Nie było źle podczas moich testów, ale większą rozdzielczość przyjąłbym z otwartymi ramionami.

[showads ad=rek1]

Źródło: theverge