Image default
Uncategorized

Galaxy S4 Zoom? W kogo celuje Samsung nową hybrydą?

W sieci gruchnęły ciekawe plotki na temat nowego urządzenia, które na fali popularności Samsunga Galaxy S4 miałoby się pojawić w sprzedaży. Następnym produktem z serii ma być Galaxy S4 Zoom. Oprócz tego, że urządzenie gł. będzie służyło do robienia zdjęć, to jak widać na fotografii powyżej – będzie regularnym smartfonem (lub aparatosmartfonem?).

Schermafbeelding-2013-06-08-om-02.09.33

Żeby można było swobodnie z niego korzystać wyposażony ma być w superamoledowy ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 960×540 pikseli, czyli parametry dokładnie takie same, jak w Galaxy S4 mini. Napędzać ma go nieco mocniejszy dwurdzeniowy procesor 1,6 GHz lub 1,7 GHz. Oczywiście najważniejsza w tej opcji jest funkcja aparatu. Galaxy S4 Zoom ma być wyposażony w 16-megapikselowy sensor z optycznym zoomem. Całością zarządzać będzie Android 4.2 Jelly Bean.

Obserwując poczynania koreańskiej firmy dochodzę do wniosku, że starają się wyeksploatować do granic możliwości nie tylko serię Galaxy, ale też konkretną linię urządzeń, w tym przypadku S4. Oprócz flagowego modelu na rynek trafiła jego mniejsza edycja – mini  – oraz odporna na kurz i zatopienia wersja – Active.

Nie dość, że od Samsunga przybywa coraz więcej tabletów i smartfonów we wszystkich możliwych rozmiarach i segmentach cenowych, to jeszcze mamy dostać pomysłowe hybrydy, jak właśnie połączenie smartfonu z aparatem fotograficznym.

Jak widać, zupełnie nie przeszkadza to Koreańczykom przygotowywać następcy aparatu Galaxy Camera. W drugiej wersji mamy dostać również funkcje smartfonu, takie jak moduł 3G. Jestem pewien, że obydwa urządzenia znajdą swoich amatorów.

Źródło: adroid police, sammobile

Foto: adroid police, sammobile, techtastic