Google aktualizuje Google Now On Tap i dodaje nowe języki, ale nie polski :/

0

Świetna nowa funkcja pochodząca z systemu Android 6 Marshmallow, to rozwinięcie obecnej usługi Google Now. Jak wiesz – a może po prostu Ci przypomnę – jest to asystentka głosowa, która znacznie ułatwia interakcję ze smartfonem. Poza tym, że porozumiewasz się z nią używając mowy, silnie zintegrowana jest ze wszystkimi usługami Google, dzięki czemu można przy jej pomocy ustawiać przypomnienia, wyszukiwać informacje w sieci, wysyłać SMS-y i to bez dotykania telefonu. Now On Tap to jeszcze głębsza integracja, która inteligentnie przeszukuje Twoje maile lub zdarzenia i podsuwa rozwiązania, które mogą być pomocne.

[showads ad=rek3]

Brzmi zbyt ogólnikowo? Wyobraź sobie, że dostałeś od znajomego propozycję wyjścia do kina – Now On Tap pozwala na podstawie treści wiadomości zasugerować seanse, zaproponować mapę dojazdową oraz zakup biletów. Na tej samej zasadzie sprawdzisz informacje o aktualnie słuchanym utworze muzycznym, czy zapiszesz zadanie w kalendarzu. Google Now On Tap potrafi świetnie odnaleźć się w kontekście Twoich poszukiwań lub treści, którymi aktualnie zarządzasz i dostarczyć pomocnych rozwiązań tu i teraz, bez konieczności przełączania się do innych apek.

WIĘCEJ O GOOGLE NOW ON TAP – TUTAJ

Szkoda jednak, że póki co – rozwiązanie to nie obsługuje języka polskiego. Google właśnie poinformował na swoim blogu, że wsparcie rodzimej mowy otrzyma sześć kolejnych krajów, czyli Niemcy, Rosja, Hiszpania, Francja, Włochy i Korea. Cóż, polskiego języka nie potrafię tutaj odżałować, bo bardzo intensywnie korzystam niemal bez przerwy z Google Now i opcja Now On Tap jest przeze mnie wielce pożądana.

Tym bardziej, że razem ze wsparciem dla wyżej wymienionych języków, Google nieco usprawnił całą funkcję w kontekście przeszukiwania zasobów Twojego smartfona lub tabletu pod kątem informacji na temat planowanych podróży. Teraz, jeśli ktoś napisze do Ciebie na Hangout z zapytaniem, jaki jest numer Twojego lotu, Google Now On Tap wyszuka odpowiedź, którą natychmiast będziesz mógł podać osobie, z którą umawiasz się na lotnisku. Dokładnie obrazuje to poniższy przykład:

Przykład działania Google Now On Tap - fot. Google

Przykład działania Google Now On Tap – fot. Google

Tak samo sprawa się ma, jeśli będąc na stronie internetowej z newsami, zechcesz dowiedzieć się więcej o danej osobie, której dotyczy artykuł. Google Now On Tap zasugeruje źródła wiedzy w zasobach wyszukiwarki Google, ale też w Wikipedii, wśród grafik w sieci, czy w innych serwisach newsowych. Wygląda to np. tak:

Przykład działania Google Now On Tap - fot. Google

Przykład działania Google Now On Tap – fot. Google

Jak wspominałem – Now On Tap pozwala wyszukiwać lub porządkować konkretne informacje bez konieczności uruchamiania kolejnej aplikacji. Proste, szybkie i skuteczne, czyli takie, jakie powinny być nowe technologiczne rozwiązania.

[showads ad=rek3]

Źródło: google, foto tytułowe w nagłówku obrazuje zrzuty ekranu, jak działa Google Now w ogóle w języku polskim.

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.