Image default
Google

Google Glass nie umarł, po prostu szykuje się do drugiego ciosu!

Tego mogliśmy się spodziewać. Choć Google Glass w pewnym momencie zniknął nagle z mapy okularów rozszerzonej rzeczywistości, chodzą słuchy, że to nie koniec. Przyznam szczerze, że sam przez moment uwierzyłem w te pogłoski, ale mimo że projekt został usunięty z laboratoriów Google X, pomyślałem później – nie, to nie może być prawda, na pewno się po prostu przegrupowali i szlifują swój.

[showads ad=rek3]

google glass
google glass

Massimo Vian, CEO włoskiej firmy Luxottica produkującej okulary, współpracującej z amerykańskim gigantem, potwierdził na spotkaniu spółki w Milanie, że przygotowania do nowej wersji Google Glass idą do przodu. Niestety na tym jednym przesłaniu, oficjalne informacje się kończą. Nie znamy żadnych szczegółów co do specyfikacji, spodziewać się jednak można dłuższej żywotności baterii, lepszego dźwięku oraz wyświetlacza, a ponadto powinny być tańsze, niż pierwsza, obecnie wycofana, wersja tych okularów. Mało tego, te które nadchodzą to edycja z numerem 2, a już powoli trwają rozmowy nad interpretacją rozwiązań w wersji trzeciej.

[showads ad=rek3]

Ja mam nadzieję również na zmiany w designie, bo choć Glassy do najbrzydszych okularów tego typu nie należały, to jednak przydałoby się jakieś odświeżenie w tym temacie. Nie wiadomo również, kiedy możemy spodziewać się premiery. Na pewno natomiast możemy być pewni kolejnych dyskusji o niszczeniu prywatności i tego typu podobnych bzdetów. Dziwne, że jakoś nikt nie czepia się innych headsetów, oferujących podobne możliwości. W każdym razie, nie wiem jak Wy, ale ja już czekam na nowe Glassy, by móc podglądać sąsiadów i nagrywać ich życie ;).

Google Glass - fot. Google
Google Glass – fot. Google

A tak zupełnie na serio – nie dziwię się, że Google nie rezygnuje z tego kawałka tortu. Tkwi tu przyszłość, a jeśli ktoś tego nie widzi, jest zwykłym ignorantem. Na pewno nie od razu “Smart Glassy” będą rozbudowanymi urządzeniami, ale jednak wspólny ekosystem między nimi, a zegarkami to jedna z pierwszych myśli, jakie przychodzą do głowy. A potem, z każdym rokiem, ich możliwości będą się rozszerzać. Niewykluczone, że kiedyś pozbędziemy się smartfonów, jeśli wszystkie ich funkcje będziemy mogli obsługiwać gestami, wzrokiem czy ruchami głowy. Teraz pozostaje nam czekać na oficjalną premierę Google Glass v2 i mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej!

[showads ad=rek3]

Źródła: wsj, cnet