Image default
Google

Google Glass ruszają w drogę

glass_on_the_road_90sekund

O Google Glass – produkcie wyszukiwarkowego giganta – wiemy już sporo, ciągle się o nim dyskutuje i oczywiście wzbudza falę najróżniejszy reakcji i komentarzy. Jedni się nimi podniecają, inni nienawidzili je, zanim powstały, a jeszcze inni się ich zwyczajnie boją, nie chcą bowiem paść ofiarą nagrania wideo czy naruszenia własnej prywatności. Do tej pory wypożyczanie Google Glass było możliwe tylko przez wybranych, najczęściej redaktorów branżowych serwisów, teraz Google rusza z okularami na objazdówkę, dzięki której chcą przybliżyć ich funkcjonalność zwykłym ludziom.

I tak w pierwszej kolejności, trafią do Durham już 5 października, bowiem trasa obejmuje wyłącznie Stany Zjednoczone. Ale widząc zaangażowanie Google w projekt można przyjąć, że być może z testami wylądują też w innych krajach. Natomiast jeśli mieszkacie w okolicy Durham i macie ochotę przetestować innowacyjne okulary, możecie zapisać się na listę w tym miejscu. Poza tym, że będzie można skorzystać z okularów, również zasięgniecie języka u ekspertów, którzy nad projektem pracują.

Przyznam, że takie akcje dobrze wypadną wizerunkowo, bowiem projekt potrzebuje silnego wsparcia. Nie dziwi mnie to, gdyż największe boje słowne toczone są właśnie o prawo do prywatności i jego naruszalności przez Google Glass. Osobiście czekam z dużym zaciekawieniem na te okulary. Sam noszę swoje na nosie już tak długo, że gdyby mi ktoś dołożył do nich funkcje smartfona i tabletu w jednym, to wcale bym się nie obraził ;) No i mam nadzieję, że w Polsce też kiedyś taki program zaznajamiający z tym sprzętem zawita.

Źródło, foto: intomobilegoogleglassdurham, google plus