Image default
Gorilla Glass 3

Gorilla Glass 3 rozprawi się z bakteriami i odbiciami światła

Żadnemu fanowi nowych technologii nie trzeba przedstawiać firmy Corning, która produkuje odporne na zarysowania i pęknięcia szkła Gorilla Glass, którymi powlekane są m.in. nasze smartfony i tablety. Współpracują z nią najwięksi jak HTC, Motorola, Samsung czy Apple. Producent ogłosił właśnie, że wraz z nową odsłoną Gorilla Glass 3, rozprawi się z refleksami światła na ekranach naszych urządzeń oraz bakteriami!

O ile ekrany naszych smartfonów i tabletów potrafią robić rewelacyjne wrażenie w pomieszczeniach, o tyle po wyjściu na zewnątrz robi się gorzej. Kiedy mamy jeszcze jasny i słoneczny dzień, wówczas czytelność naszych ekranów dramatycznie spada. Z jednej strony to wina producentów ekranów, z drugiej błyszczących szkieł które widnieją na froncie. Efekt redukujący niepotrzebne odbicia na nowej edycji szkła, będzie bezwzględnie powalający:

corning-antireflection_90sekund
Gorilla Glass – antireflection

Ale szkło ma otrzymać jeszcze jedną właściwość – odporność na bakterie, które w oczywisty sposób zbierają się na ekranach naszych urządzeń. Na to rozwiązanie będziemy musieli poczekać jeszcze ok. 2 lat, ale za to Corning chce nam dostarczyć wyjątkowo dopracowane szkło, ze specjalną powłoką antybakteryjną, która długo będzie radziła sobie z mikrobami:

corning-glass-antimicrobial_90sekund
Gorilla Glass – Antimicrobial

Niemniej prawdopodobnie pod koniec roku pojawią się pierwsze urządzenia z Gorilla Glass 3, na których będzie już zastosowana jakaś technologia antybakteryjna, jednak jeszcze nie tak skuteczna jakby chcieliby tego twórcy szkła. W każdym razie – konkurencja ma nad czym myśleć.

Źródło: androidheadlines, corning

Foto: androidheadlines, corning