Image default
Smartfony

Huawei P30 już 26 marca. I tak – znowu zdeklasują konkurencję fotograficznie!

Huawei na swoim profilu w serwisie Twitter umieścił post, który zapowiada premierę nadchodzącego flagowca tej firmy na rok 2019. Tak – Huawei P30 zadebiutuje w ponownie w Paryżu, a na teaserze, który to wydarzenie zapowiada widać trzy kluczowe przejścia…

No i jednoznacznie wskazują na to, że kompromisów w przypadku Huawei P30 nie będzie. Szczególnie pod względem fotografii. Na krótkim filmiku widzimy Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny oraz Katedrę Notre Dame. Przy każdym z tych obiektów dochodzi do gwałtownego zbliżenia na jakiś detal związany z budowlą. Cóż – trudno mieć wątpliwości – Huawei w P30 zabierze nas w swój dalszy ciąg przygody fotograficznej, która przez tego producenta w świecie mobilnym pisana jest całkowicie na nowo.

Huawei pod tym względem będzie długo nie do pokonania.

Malowanie światłem i długa ekspozycja świetlna w celu rejestrowania np. torów gwiazd w modelach P9 i P10, Sztuczna Inteligencja z kapitalnym trybem Nocnym w P20 i P20 Pro, zdjęcia szerokokątne bez większych zniekształceń na obiektywach Leica oraz tryb Supermacro w Mate 20 Pro. W ciągu ostatnich lat Huawei zrobił na zdjęć wykonywanych smartfonowo tyle co nikt. I co więcej – nie zatrzymuje się!

Jak widać po teaserze – możemy spodziewać się zabawy zoomem w Huawei P30.

Hashtag, który towarzyszy zapowiedzi smartfonu brzmi #RewriteTheRules. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości? Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem tego, co ta firma robi w tej chwili na rynku mobilnym. Oczywiście na wiarygodną ocenę przyjdzie czas, kiedy telefon ten zostanie zaprezentowany, ale skoro już teraz mogliśmy korzystać z przybliżenia optycznego, hybrydowego i jednocześnie cyfrowego w ramach dotychczasowych flagowców tej firmy, to tym razem jestem pewien, że zostaniemy zadziwieni jeszcze bardziej.

Oby nowości szykowane z Samsungami Galaxy S10 były gotowe na to starcie…

PRZECZYTAJ RECENZJE:
HUAWEI P20 PRO
HUAWEI P20 (+wideorecenzja)
HUAWEI MATE 20 PRO

15 komentarzy

BojaR 19 lutego, 2019 at 11:07 am

Już nie mogę się doczekać :)

LinekPark 19 lutego, 2019 at 3:16 pm

Jak idzie recka 8Xa? Są jakieś uwagi?

BojaR 20 lutego, 2019 at 5:28 pm

Recenzja się pisze :) Uwagi? Z negatywnych póki co większych brak, jestem pozytywnie zaskoczony :)

LinekPark 20 lutego, 2019 at 5:28 pm
BojaR 20 lutego, 2019 at 9:45 pm

Wygląda ciekawie ten motyw :)

LinekPark 20 lutego, 2019 at 9:58 pm

Systemowa apka robi w tej gestii za mało. Na szczęście można, jak wcześniej opisałem, sobie poradzić. Długo szukałem czytelnego w każdym aspekcie i się udało.

LinekPark 19 lutego, 2019 at 3:16 pm

Ciekawe, jaki będzie P30 Lite? Wyjątkowo mało info o nim.

Michał Brożyński 20 lutego, 2019 at 10:17 am

Sam jestem ciekaw. Dziś wersje Lite od Chińczyków to całkiem solidne słuchawki, chociaż wyrazistości im trochę zaczyna brakować. No, ale cenowo dają dobry stosunek jakościowy.

Marx2 20 lutego, 2019 at 10:17 am

Szkoda że to Huawei czyli szpieg :)
Zadziwiające że Samsung tak pokpił sprawę i oddał pole. No ale to samo zrobiło wcześniej Apple. Kiedyś król smartfonowej fotografii, dzisiaj po prostu średniak.

Michał Brożyński 20 lutego, 2019 at 10:18 am

No liczę, że jednak się Samsung otrząśnie. Spora nadzieja w SGS10, chociaż dzisiejsza zapowiedź P30 elektryzuje mocno. A czy szpiegują? Naprawdę nie wiem i nie mam pojęcia, co tu napisać. Natomiast w kontekście pisania nowego rozdziału fotografii mobilnej – są nie do przeskoczenia.

Marx2 20 lutego, 2019 at 10:18 am

Za chwilę się przekonamy :) Samsung kupił firmę od wewnętrznych zoomow a’la Minolta sprzed 10 lat. Ale to chyba dopiero najwcześniej w następnym Note?
Niestety chyba tylko Nokia z 5 aparatami będzie tu jakąś konkurencją. Bo z tego co widzę Pixele idą w AI, a to niestety optyki nie zastąpi.

LinekPark 20 lutego, 2019 at 5:28 pm

Żaden szpieg. Ot USA znów ma problem. Nie pamiętasz pozwów do Samsunga? Pełno tego było. USA nie ogarnia 5G, są w tyle. Nie chcą pozwolić, by pokonujące ich Chiny(w tym Huawei Jabola) wbily im gwoździa do trumny, mogacego być ostatnim. Serio ostatnim, bo USA kłamie z ilością złota, a kraje się domagają od dłuższego już czasu swego kruszcu. Życie na kredyt ich zgubiło, a ostatnie wojny na bliskim wschodzie nie dały dość kasy. Jest problem i mnie on osobiście cieszy. Życzę po cichu USA klęski i upadku myślenia, że można mieć wszystko na kredyt i oszukiwać. To od nich przyszedł Uber gwałcący przepisy i sharingi wszelkiego rodzaju. Przez nich usługa to abonament i nic nie można mieć na własność z tego, co oferują.

Marx2 20 lutego, 2019 at 5:29 pm

nie, to nie przez nich, to normalna (niestety) kolej rzeczy. Programy w kablówce miałeś na własność? Tańszy Uber cię boli, bo lubisz jak cię skroi wąsaty taxiarz pod dworcem?

Prezesem Huawei jest były wojskowy, w Chinach każda większa firma musi być pobłogosławiona przez rząd, inaczej nie istnieje. Owszem, w USA też jest lobbing i podobne bagno, ale przynajmniej nie ma ruskich standardów, że dziś przyjaciel – jutro w więzieniu.

Chińczycy produkowali za miskę ryżu kradnąc jak popadnie wszystkie patenty i technologie. Jak już ukradli wszystko co się da to teraz udają greka. Sam pamiętam jak parę lat temu na Aliexpress można było kupić każdą markę od Chanel do Dior, wszystko doskonale podrobione, a być może i takie samo jak oryginał, bo linie produkcyjnie w końcu i tak były w Chinach.
I nagle Chiny, które 20 lat temu były w epoce komunizmu tak jak Polska, produkują najlepsze telefony na świecie.

Czy Polacy głupsi że nie potrafią? Czy może po prostu nie ukradli tych wszystkich technologii, nie produkowali za miskę ziemniaków? Jak jest cena tego postępu Chin?

LinekPark 20 lutego, 2019 at 9:45 pm

Nie każdy taksiarz jest zły. Zresztą Uber też oszukuje, niedawno na antyweb wręcz wychwalali ich mimo tego, że doprowadzili do kradzieży tożsamości i mieli w dupie ofiarę – ich klienta. Pochwalili ich, bo zareagowali po interwencji wielu instytucji. Super… W taxi ci ktoś ukradnie tożsamość?
USA pięknie kłamie i w niczym nie ustępuje Chinom w zwalczaniu wrogich. Ba, USA wywołuje wojny i okrada inne państwa.
Co do usług, to takie filmy, czy muzyka… Toż to legalne piractwo. Usługa bardzo niestabilna, bo jak coś usuną, to już tego nie masz. Super dla słuchaczy czegoś spoza radia, ogólnej papki.
Chiny owszem ukradły. Ale ci, którzy najgorzej obok Tesli(skąd to ona jest?) traktują pracowników, też kradną i to dalej i nigdy nic nie wymyślili, a ma się ich za innowatorów. Tak, mówię o jabolu.

Marx2 21 lutego, 2019 at 8:53 am

oj wieje trollem. Apple wymyśliło masę rzeczy, zresztą byli pionierem w PDA z Newtonem, co przełożyło sie na iPhone’a. Jeśli nie potrafisz tego docenić to dyskusja traci sens.

Komentowanie zamknięte