Image default
CES2016

Huawei Watch w wersji dla kobiet. Hit, czy kit?

[showads ad=rek3]

Jesteś kobietą? Twierdzisz, że świat nowych technologii jest w głównej mierze dla facetów? Oczywiście nie będę polemizował, kto jest większym fanem nowych technologii. Faktem jest jednak, że tak jak już na naszym blogu pisaliśmy, wearables to świat zarezerwowany w głównej mierze dla mężczyzn. Za sprawą Huawei jednak to się zmieni. Pisaliśmy o tym już wcześniej, a teraz wszystkie informacje się potwierdziły. Tym samym kobiety otrzymują zegarki, które… nie sposób żeby im się nie podobały.

Huawei zaprezentował dwie nowe wersje swojego smartwatcha. Jewel i Elegant. Jak możesz zobaczyć po zdjęciach, prezentują się one naprawdę nieźle. Mi, jako facetowi, nie szczególnie przypadają do gustu, ale w końcu to nie dla mnie przeznaczony jest ten produkt ;). A Ty co sądzisz?

Huawei Watch Elegant i Jewel
Huawei Watch Elegant i Jewel

Za ten błyszczący wygląd – wersja Jewel – odpowiadają ozdoby od samego Swarovskiego, które umieszczone wokół tarczy wyglądają elegancko, a zarazem gustownie. Prezentowana tarcza również jest niczego sobie, choć oczywiście będziesz mogła ją dowolnie zmieniać. Druga wersja – Elegant – jest znacznie skromniejsza, ale równie atrakcyjna.

Pod kątem fizycznym zegarek również delikatnie uległ zmianie. Tarcza o dziwo jest teraz większa, ma 44 mm, w porównaniu ze zwykłą wersją Huawei Watcha różnica wynosi 2 mm. Nie miało to jednak wypływu na sam wyświetlacz, który nadal ma 1,4 cala. Do tego paski, które już nawet po zdjęciu widać, że są węższe – mają 18 mm.

Huawei Watch Elegant
Huawei Watch Elegant

Ten prosty trik sprawił, że smartwatch wygląda, jakby był sporych rozmiarów. Już zwykła wersja jest dość masywna. Większa tarcza i węższe paski potęgują to wrażenie. Ciężko ocenić to na podstawie zdjęć, ale wydaje mi się, że na żywo i – co istotne – na delikatniejszych damskich nadgarstkach, nie jestem przekonany czy będzie to prezentować się tak świetnie. Co prawda z tego, co widziałem na YouTube nie ma tragedii, ale mimo wszystko wolałbym to zobaczyć na żywo, by w pełni ocenić wizualny potencjał zegarka. Każda z Was ma jednak swój gust. W końcu niektóre kobiety noszą męskie zegarki, także na pewno znajdą się wśród Was entuzjastki nowej wersji Huawei Watcha. 

Oczywiście do dyspozycji będziesz miała specjalnie zaprojektowane tarcze, które jak już wspominałem świetnie wpasowują się do estetyki całego smartwatcha. Dla przypomnienia dodam, że środowiskiem na którym pracuje smartwatch jest Android Wear. Będziesz mogła go sparować zarówno ze smartfonem z Androidem, jak i iOS.

Przykro mi jednak pisać o tym, że premiera rynkowa, która odbędzie się w marcu 2016r., obejmuje 20 krajów i Polski na tej liście nie ma. Szkoda, że zostaliśmy pominięci, z pewnością wśród naszych polskich kobiet znalazłyby się zainteresowane, choć kwota jaką trzeba wyłożyć na smartwatcha sięga nawet 799 dolarów.

[showads ad=rek3]

Źródło, foto: huaweiandroidpolice, engadget