Image default
Apple

iOS 9.3 – Night Shift Mode i sporo mniejszych zmian. Niestety nie z wszystkich skorzystasz

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentował nie tylko nowego iPhone’a SE, czy iPada Pro 9.7, ale także najnowszą wersję oprogramowania. iOS 9.3 jeszcze dziś zagości na Twoim urządzeniu. W chwili, gdy piszę te słowa, mój iPad pobiera i instaluje właśnie 267 megabajtów nowości. Zmian w ogólnym rozrachunku jest sporo, nie wszystkie jednak będziemy mogli sprawdzić.

Przede wszystkim wprowadzono nowy tryb o nazwie Night Shift Mode. Jak sama nazwa wskazuje – będzie uaktywniał się wieczorami, gdy kładąc się do łóżka temperatura wyświetlacza w Twoim iUrządzeniu zmieni się, ograniczając niebieskie światło, które może mieć wpływ na Twój sen i odpoczynek. Co ciekawe, nie jest to wcale innowacja Apple, a tak naprawdę skopiowanie funkcji aplikacji f.lux, która żeby było śmieszniej – nie została dopuszczona do App Store.

iOS Home Screen - mat. pras. Apple
iOS Home Screen – mat. pras. Apple

Apple stawia również w nowej wersji iOS na bezpieczeństwo. Nie da się ukryć, że Notatki to miejsce, w których zawierają się informacje, które nie zawsze chcemy, aby ktoś widział. Od teraz można je zabezpieczyć hasłem lub odciskiem palca.

Aktualizacji doczekały się również takie aplikacje, jak News, Apple Car, czy rzeczy związane z edukacją. Niestety większość tych nowości nie sprawdzisz w Polsce, a przynajmniej nie w pełnym wymiarze – a szkoda. Poza tym pojawił się szereg innych mniejszych poprawek, których może nawet nie odczujesz, niemniej lista zmian jest całkiem spora.

Ciekaw jestem natomiast, jak z wersją 9.3 będzie radzić sobie mój coraz starszy iPad mini 2. Dotychczas nie mogłem narzekać na płynność działania. Póki co – kolejne aktualizacje nie wpływają na jego wydajność, choć pewnie nie odczuwam tego tak mocno nie mając bezpośredniego porównania z innym urządzeniem Apple.

A Ty już pobrałeś nową wersję systemu?

Źródło: Apple