Image default
Android Wear

Język polski dla Androida Wear już za rogiem!

Google powoli udostępnia aktualizację do najnowszej wersji aplikacji mobilnej Android Wear (wer. 1.4). Nie znajdzie się w niej wiele nadzwyczajnych nowości. Podobno zniknie możliwość podglądania zużycia baterii, po czym płakał nie będę, bo i tak za wiele z tego wykresu wyczytać nie było można, a także pojawi się np. możliwość wyrażenia zgody na wysyłkę do Google stopnia użycia Twojego smartwatcha w celach diagnostycznych. Inną ciekawostką jest fakt, że ma się też pojawić wsparcie dla zegarków z głośnikiem, aby możliwe było prowadzenie zeń rozmów. To jednak, co mnie interesuje tutaj najbardziej, to wyczytane w changelogach informacje o wsparciu dla kilku języków: tajskiego, indonezyjskiego, kantońskiego, holenderskiego, mandaryńskiego i… polskiego!

[showads ad=rek3]

Serce rośnie! :) Przynajmniej u mnie! Jako, że siedzę od miesięcy ściśle w platformie Android Wear, przetestowałem całą masę smartwatchy z tym systemem (i nie tylko), jestem z nim niemal od samego początku, zatem przeszedłem drogę od zawodu aż po zachwyt – w tym używania wyłącznie w języku angielskim, aż w końcu pojawiło się wsparcie około wakacji 2015 dla polskich komend – aż teraz przyjdzie moment, kiedy będę wreszcie mógł w języku polskim czytać wszystkie komunikaty i polecenia w smartwatchu!

LG G Watch R i działające WiFi - fot. LG
LG G Watch R i działające WiFi – fot. LG

[showads ad=rek1]

Niby nic, prawda? Przecież dla znakomitej większości z Was to nic takiego porozumiewać się po angielsku, komunikaty są tak banalne i proste, że wystarczy nawet podstawowa znajomość tego języka, by świetnie orientować się, co i gdzie jest w menu. A jednak! Do tej pory obecność smatwatchy z Androidem Wear była bardzo niejasna na polskim rynku. Google podobno stawiał opory, chciał bowiem, aby start oficjalnej sprzedaży wiązał się z pełnym wsparciem dla naszej mowy. Całkowicie to rozumiem, ale wielu sprzedawców wyszło przed szereg, stąd wysyp smartwatchy z AW w serwisach aukcyjnych, a nawet w elektromarketach. Niemniej – wciąż brak lwiej części producentów tworzących wearables. Liczę więc, że przywitanie języka polskiego, będzie równoznaczne z oficjalnym otwarciem się smartwatchy z Androidem Wear na polski rynek. A, że Święta tuż, tuż… no to cóż… ;).

[showads ad=rek3]

A, i gdyby ktoś chciał już teraz zainstalować najnowszą wersję aplikacji, może ją pobrać z tej strony.

Źródło: androidheadlines

12 komentarzy

Michał Zalewski Listopad 9, 2015 at 5:25 pm

Michał ,warto kupić LG G Watch za 400 zł?
Myślisz ,że wszystkie zegarki będą miały aktualizacje?

Michał Brożyński Listopad 9, 2015 at 6:02 pm

Tak – warto! Ja kupiłem i właśnie zabieram się za jego recenzję! To mój najlepszy zakup wearables w ostatnim czasie. Bez fajerwerków, ale ma wszystko to czego potrzeba. Naprawdę nie mogłem lepiej trafić! :)

Michał Zalewski Listopad 10, 2015 at 6:30 pm

No to chyba nie mam wyjścia,czekam na recenzje.

Michał Brożyński Listopad 11, 2015 at 9:33 pm

Na to wygląda ;). Już teraz zdradzę, że będzie bardzo korzystna dla LG G Watcha ;).

Bibik Listopad 11, 2015 at 11:44 pm

Witam nie wiem czy sie nie powtarzam bo mnie wylogowało ale zamierzam zakupi samsung gear s2 ale po tym artykule nie wiem czy może poczekać na huawei watch?Co Pan o tym sądzi,jaki Pan by wybrał smartwatch? Zależy mi na wygladzie zegarka niestety[aby był reperezentacyjny] bawiłem się ausem zenwatch 1 ale nie przypadł mi do gustu

Michał Brożyński Listopad 15, 2015 at 9:22 pm

Zdaje się, że napisał Pan do mnie na maila i Panu odpowiedziałem, prawda? Proszę dać znać, czy tak? Inaczej udzielę raz jeszcze odpowiedzi już tutaj, w komentarzach.

Bibik Listopad 16, 2015 at 1:14 pm

Tak zgadza się , wstrzymałem się z zakupem Samsunga ,teraz czekam jak się pojawi w Polsce Lg Urbane 2 i będę wybierał miedzy nim a Huawei watch ,liczę w tym temacie na Pana pomoc

Michał Brożyński Listopad 16, 2015 at 2:52 pm

Z mojej perspektywy stawiałbym na Urbane ;)

bibik Listopad 16, 2015 at 3:05 pm

Ciekawe kiedy będzie dostępny w Polsce? Tak od roku sie wstrzymuje z
zakupem , już miałem kupować na gwiazdkę hehe i znowu oczekiwanie? Czy
testował Pan już Wear 1.4 w języku polskim?Daje radę?

Michał Brożyński Listopad 16, 2015 at 9:43 pm

Wsparcie dla języka polskiego jest już od kilku miesięcy, ale w warstwie poleceń, natomiast w języku angielskim pozostaje menu systemu, ale to w niczym nie przeszkadza. Naprawdę ;). Co do wersji aplikacji – tak – mam już od kilku dni tą właściwą, ale języka polskiego jeszcze w niej nie ma.

bibik Listopad 17, 2015 at 1:18 am

Jeszcze takie pytanie mi się nasunęło:czy mogę odbierać pocztę na androidzie wear z innego konta niż Gmail,np z wirtualnej polski,ewentualnie z dwóch kont jednocześnie?I czy to się łatwo konfigurację?

Michał Brożyński Listopad 17, 2015 at 8:20 am

Jasne, są też dedykowane do tego aplikacje.

Komentowanie zamknięte