Inteligentny Dom

Kto ma pilota ten ma władzę! – dzięki Samsungowi teraz jeszcze większą

[showads ad=rek3]

Twój telewizor zsynchronizowany z innymi urządzeniami w Twoim domu? Hmm… Samsung ma dopiero nakreślić wizję telewizji oraz to, jak odbiornik telewizyjny ma odnaleźć się w technologii Internetu Rzeczy (Internet of Things), a także z platformą SmartThings. Nie zmienia to jednak faktu, że już teraz brzmi i wygląda to intrygująco.

Internet rzeczy wg Samunga - mat. pras producenta
Internet rzeczy wg Samunga – mat. pras producenta

W domu często ten, kto ma pilota od telewizora, ten/ta ma władzę nad całym domem ;). Oczywiście to dość humorystyczne stwierdzenie, ale Samsung sprawi, że nabierze ono większej mocy. Dlaczego? Otóż pewne jest, że wszystkie telewizory (SUHD) koreańskiego producenta z serii rocznikowej 2016 będą posiadać technologię IoT. Podejrzewam, że TV stanie się jeszcze większym centrum Twojego domu. Moją myśl potwierdza to, że telewizor będziesz mógł podłączyć do nawet 200 peryferiów, które kompatybilne z platformą SmartThins pomogą zarządzić Twoim lokum. Zapomniałeś wyłączyć światła w kuchni, a nie chce Ci się już wyjść z łóżka? A może podwyższyć temperaturę w domu? Wystarczy pilot od telewizora. Brzmi to naprawdę świetnie i już żałuję, że nie będę mógł tego sprawdzić w moim codziennym życiu.

Internet rzeczy wg Samunga - mat. pras producenta
Internet rzeczy wg Samunga – mat. pras producenta

Wizja inteligentnego domu jest naprawdę intrygująca. Pomyśl sobie, że z każdym nowym urządzeniem, które pojawia się pod Twoim dachem dostajesz nowe gadżety w postaci pilotów, czy też osobnych aplikacji. Teraz dzięki Samsungowi wszystko będziesz miał pod palcem pilota lub smartfona. Z takimi możliwościami, naprawdę nie trzeba będzie wychodzić z łóżka. No chyba że do WC :P. Tych rzeczy na szczęście nie można zinformatyzować ;).

[showads ad=rek3]

Źródło, foto: samsungmedia

Czytelniku Bloga Technologicznego 90sekund.pl, bardzo dziękuję, że jesteś ze mną. W związku z tym, że od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, aby móc dalej korzystać z Bloga 90sekund.pl musisz wyrazić zgodę na przechowywanie w urządzeniu, z którego odwiedzasz moją witrynę tzw. plików cookies oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i innych danych pozostawianych w czasie wizyty na Blogu 90sekund.pl zapisywanych w plikach cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych przez Administratora Bloga 90sekund.pl, którym jest firma Grupa Niedźwiedź Michał Brożyński. Twoje dane mogą też być przetwarzane przez zaufane podmioty, których listę znajdziesz w Polityce Prywatności, a są to podmioty odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Bloga 90sekund.pl i oferowanie spersonalizowanych treści oraz reklam. Zgadzam się Polityka Prywatności