Image default
LG

LG G5 – w polskiej sprzedaży od 27 kwietnia. Ceny modułów zwalają z nóg…

LG G5 to jeden z najbardziej pożądanych smartfonów tego roku. Bezpośredni konkurent Samsunga Galaxy S7 oraz pozostałej czołówki, z tym wyjątkiem, że pokazujący prawdziwie ostre pazury. Smartfon w tym roku wzorniczo zupełnie nie przypadł mi do gustu, ale jestem w stanie mu to wybaczyć, bowiem tym, co jest w środku wygrywa w moim prywatnym rankingu, chociaż na ostateczną opinię poczekam do momentu, aż dojedzie do mnie egzemplarz testowy.

LG G5 w mojej dłoni - 90sekund.pl - MWC2016 - Michał Brożyński
LG G5 w mojej dłoni – 90sekund.pl

Niemniej byłem w Barcelonie i jakieś pojęcie o nim już mam, chociaż to już taki produkt, że rekomendować można go niemal w ciemno. W końcówce kwietnia każdy(a) z Was będzie mógł/mogła przekonać się na własnej skórze, z czym je się LG G5, bowiem wtedy będzie dostępny u wszystkich naszych operatorów komórkowych oraz trafi na sklepowe półki. Na tych ostatnich znajdziecie go ometkowanego sugerowaną ceną wynoszącą 2899zł brutto. Jest to żądanie kwotowe dość spodziewane, aczkolwiek zbiły mnie z tropu całkowicie sumy, jakie trzeba wyłożyć za dodatkowe moduły do G5…, które rozszerzają podstawową funkcjonalność tego smartfona.

LG G5 z zainstalowanym modułem LG Hi-Fi Plus - 90sekund.pl
LG G5 z zainstalowanym u dołu modułem LG Hi-Fi Plus – 90sekund.pl

A ich ceny są po prostu porażające. I tak za LG Cam Plus, czyli moduł z baterią o pojemności 1200mAh wyposażony w rolkę do zoomu, dwustopniową fizyczną migawkę etc. to wydatek na dzień dobry 399zł… Jest to fajne rozwiązanie, no ale bez przesady… Faktycznie to przecież tylko dodatek. Nie mam pojęcia, co uzasadnia taką cenę? Bateria? Przecież za takie pieniądze można by mieć superwydajny powerbank…

LG Cam Plus - MWC2016 - 90sekund.pl
LG Cam Plus – MWC2016 – 90sekund.pl

Ale im dalej w las, tym więcej drzew. Moduł poprawiający jakość dźwięku od B&O PLAY, czyli LG HI-FI Plus, to konieczność wydania nań… 699 zł… Kurczę rozumiałbym tę politykę cenową lepiej, gdybym miał chociaż gwarancję, że dodatki te będę kompatybilne z następnym flagowcem LG. Ale tej pewności nie tylko nie mam, ale też obawiałbym się niezgodności w dopasowaniu z określonymi modelami.

LG Hi-Fi Plus - moduł dźwiękowy od B&O PLAY do LG G5 - 90sekund.pl
LG Hi-Fi Plus – moduł dźwiękowy od B&O PLAY do LG G5 – 90sekund.pl

Inne dodatki, takie jak LG Cam 360, czyli kompaktowa kamerka do kręcenia filmów 360 st. pozbawi Cię 1199zł. Ale prawdziwe przegięcie, to gogle VR – LG 360 VR, które producent wycenił na… 1999zł! Będę uszczypliwy – Samsung oferował swoje Geary VR – dużo ciekawsze zresztą – w komplecie z SGS7/SGS7 Edge za free. Nie rozumiem więc, skąd pomysł, aby swoje okulary wyceniać tak drogo?

AKTUALIZACJA
Firma LG poinformowała, że w materiałach rozesłanych do mediów doszło do pomyłki i cena gogli LG 360 VR wynosi NIE 1999zł, a 1199zł. 

Moduły dedykowane LG G5 - 90sekund.pl
Moduły dedykowane LG G5 – 90sekund.pl

Wielka szkoda. Normalnie czuję, że przeżywam stratę. Może i znajdzie się kilku zapaleńców, którzy rzucą się w wir zakupów i do smartfona za blisko 3 tys. zł. dokupią gogle za 2 tys. zł, ale to chyba tylko ekstremalni fani…

PRZECZYTAJ I ZOBACZ JAKIE ZDJĘCIA ROBI LG G5