Image default
LG

LG pokazuje, jak będzie wyglądał nowy interfejs użytkownika w nadchodzącym LG G4! I co Wy na to?

Interfejs systemu android projektowany przez firmę LG nigdy, ale to zupełnie nigdy mi się nie podobał. Przy premierze modelu G3 odwalono największy kawał roboty, zmiany były zasadnicze, zadomowił się na stałe płaski interfejs, w ogólnym odbiorze nakładka prezentowała się bardzo fajnie, ale myślę, że jej optymalizacja wciąż pozostawiała wiele do życzenia. Dlaczego tak się dzieje, nie mam pojęcia. Czyżby tak dramatycznie przeładowywano interfejs nawet superszybkiego smartfona, że ma momenty, kiedy łapie minimalne przerwy w płynności działania?

Swego czasu na podobną chorobę zapadał TouchWiz Samsunga. Dziś jednak, to co oferuje jeden z głównych rywali LG jest tak piękne i tak lekkie, że nawet na średniopółkowych telefonach prezentuje się świetnie. Mam więc przeogromną nadzieję, że tak płynnie, jak na poniższym wideo, będzie również przy okazji nadchodzącego wielkimi krokami UX 4.0:

Już obejrzane? No i co Wy na to? Bo ja się cieszę. Material Design pełną gębą. Piękne kolory, proste patenty oparte o znane nam dobrze gesty, pełna unifikacja całego środowiska, sporo przestrzeni i miłe dla oka przejścia. Tak, ten interfejs wygląda wg mnie, jak Lollipop na konkretnych sterydach. Ale nie jest przerośniętym wielkoludem. Dostał też w niektórych miejscach trochę pływających animacji, które znacznie ożywiają całe środowisko. I nie wiem, co Wy o tym sądzicie, ale wg mnie jest też bardziej magazynowo, ekran ma tętnić treściami, wypełniać nimi obszar roboczy po brzegi. A, że LG dostarcza nam genialne wyświetlacze, możemy być pewni, że oko będzie się cieszyć z każdego cala.

Obejrzałem kilkukrotnie teaser prezentujący wygląd LG UX 4.0 i jestem bardzo mile zaskoczony, jaką niesamowitą wrażliwością wykazują się projektanci tworzący nakładkę dla nowego flagowca. Ten zmysł posiada także Samsung. Jak dobrze potrafi czuć tą estetykę dowodzi też Asus. Świetnie – mnie to przekonuje.

Jak bardzo będzie to interfejs dopasowany do naszych potrzeb przekonamy się przy okazji premiery LG G4. To tam LG UX 4.0 będzie błyszczeć najbardziej, a i z pewnością trafi wraz z aktualizacjami na modele G3 i bez wątpienia G Flex 2. Mam przynajmniej taką nadzieję, że producent nie zostawi swoich klientów bez wsparcia.

PS.
Dziękuję Czytelnikowi Xiciu, który podrzucił mi link do teasera LG.

6 komentarzy

xiciu Kwiecień 7, 2015 at 9:43 pm

No właśnie fajnie, płaska i lolipopowo

Michał Brożyński Kwiecień 7, 2015 at 9:49 pm

To ja dziękuję za link. Co do wpisu i UX 4.0 – z każdym dniem coraz bardziej podoba mi się Material Design. Ostatnio na swoim tablecie przerabiam temat, który nigdy mnie zasadniczo nie interesowała, a mianowicie zachwycam się tapetami przygotowanymi w tym stylu ;). Albo się starzeję, albo obudziło się we mnie dziecko ;).

xiciu Kwiecień 7, 2015 at 10:21 pm

No tak, ale material to nie chodziło o cukierkowatość tylko, właśnie spłaszczone, proste geometrycznie ze stonowanymi pastelowymi kolorami.

A w tym UX 4.0 strzelają jasno żółtym, turkusowym i łososiowym naraz.

Michał Brożyński Kwiecień 7, 2015 at 10:25 pm

Dlatego to moje, że na sterydach ;). Szukają swojej drogi, niech nią idą, bo warto przecierać szlak :). Ale rozumiem, nie każdemu musi się to podobać.

ko_sz Kwiecień 8, 2015 at 12:04 am

Funkcjonalność przyjdzie nam dopiero ocenić, ale pod katem wyglądu, to jest wg mnie strasznie. Jak dla mnie nie ma postępu estetycznego. Ikonki są tragiczne. To tylko pierwsze odczucia i gusta są rożne, ale na pierwszy rzut oka jedna z brzydszych.

Michał Brożyński Kwiecień 8, 2015 at 12:07 am

OK – mocny głos krytyki – przyjmuję z pokorą.

Komentowanie zamknięte