Image default
LG

LG V10 – jeden z najbardziej kreatywnych smartfonów końcówki zeszłego roku debiutuje w Polsce!

[showads ad=rek2]

O tym smartfonie pisaliśmy na 90sekund już kilka razy. Przeczytasz o nim m.in. TU i TU. Urządzenie zjawiskowe, bo pretendujące do rangi flagowych produktów z półki premium. W pewnym sensie wprowadzone dość ostrożnie do obrotu, gł. w USA, gdzie okazało się, że chwyta za serce młodych odbiorców. I zupełnie mnie to nie dziwi. LG V10 to smartfon zaprojektowany i wykonany zarazem wg świetnych wzorniczych wzorców, niosący świeżość i nowoczesność. Ale specyfikacja nie pozostawia złudzeń. Tym bardziej, że smartfon ten posiada dwa wyświetlacze:

Pełna specyfikacja LG V10
Procesor Qualcomm Snapdragon 808
System operacyjny Android 5.1.1 Lollipop
Ekran Główny ekran – 5.7-cala QHD IPS (2560 x 1440 / 513ppi)
Pomocniczy ekran – 2.1-calaIPS Quantum Display (160 x 1040 / 513ppi)
Sieć Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
Pamięć na dane 64 GB z możliwością rozszerzenia do 2 TB
Pamięć RAM 4 GB RAM LPDDR3
Aparat Główny aparat – 16MP – Stabilizacja obrazu – optyczna i elektroniczna
Przednie kamerki –  5MP, jedna dająca szerokość 80 stopni, druga 120 stopni
Akumulator 3,000mAh (wymienna)
Wymiary 159.6 x 79.3 x 8.6 mm
Waga 192g
Inne LTE / NFC / USB 2.0

LG promuje model V10, jako smartfona dla ludzi skupionych wokół mediów społecznościowych. To dlatego ponad 5,7-calowym ekranem głównym w rozdzielczości QHD, znajduje się jeszcze jeden, o przekątnej 2,1 cala. I to na nim mają być wyświetlane najróżniejsze aktywności ze społecznościówek, a także przychodzące wiadomości czy połączenia telefoniczne. Dzięki temu, że jest to osobny ekran, powiadomienia będą widoczne nawet, jeśli będziesz mieć wygaszony gł. wyświetlacz, grać lub oglądać coś na YouTube. Wyskakując nie przesłonią treści konsumowanego materiału, jak ma to miejsce w obecnych smartfonach.

LG V10 w Polsce - fot. mat. pras.
LG V10 w Polsce – fot. mat. pras.

Kolejnym atutem jest iście królewski, superwydajny Snapdragon 808 i wsparcie w postaci aż 4 GB pamięci RAM. Są też wszystkie najnowsze standardy łączności z WiFi 802.11ac, NFC etc. Natomiast USB, to wciąż port typu 2.0 (szkoda). Tak, cała reszta robi naprawdę solidne wrażenie. LG stawia też mocny akcent na selfie, toteż na froncie znalazły się dwa aparaty z rozdzielczością 5 Mpx. Jeden wykonuje fotografię w 80-stopniach, a drugi w 120 stopniach, dzięki czemu uchwycić można naprawdę szeroką scenę z wieloma osobami w roli głównej. Tylna kamerka to 16Mpx ze stabilizacją obrazu (optyczną i elektroniczną).

LG V10 w Polsce - fot. mat. pras.
LG V10 w Polsce – fot. mat. pras.

Biały i czarny – to kolory, w których LG V10 pojawi się w sprzedaży. Jego cena nie będzie najniższa i zaczyna się od 2899zł brutto. Wiem, że dużo, ale i LG podnosi wysoko poprzeczkę. Poza tym, że bryluje świetnym designem, rewelacyjnym hardware oraz kapitalnym aparatem, producent dostarcza go z dedykowanym 32-bitowym przetwornikiem cyfrowo-analogowym firmy ESS Technology, który ma dbać o najlepszą jakość dźwięku. Jeszcze jeden mocny atut LG V10, to umieszczenie w nim tunera antenowego QFE2550 firmy Qualcomm, z którym jakość rozmów oraz zasięg mają być – wg zapewnień producenta – znacznie lepsze niż w konkurencyjnych smartfonach.

LG V10 w Polsce - fot. mat. pras.
LG V10 w Polsce – fot. mat. pras.

LG V10 dostępny jest w ofercie operatorów komórkowych oraz w popularnych elektromarketach. Jacyś chętni?

[showads ad=rek2]