Podoba mi się, jak LG grzeje atmosferę przed V30. Oto kolejne oficjalne wieści!

2

Bardzo fajną strategię firma LG przyjmuje przed premierą w ramach targów IFA2017 w Berlinie, swojego kolejnego supermocarnego smartfona. Jest nim oczywiście nobliwy model V30, o którym wiemy już, że dostanie wyświetlacz nowego typu forsowany przez LG, czyli FullVision, że ekran będzie OLED-owy, że fotograficznie otrzymamy smartfona z najjaśniejszą przysłoną na rynku mobilnym oraz – teraz – dowiadujemy się, że za brzmienie telefonu będzie odpowiadać podrasowana technologia dźwięku w standardzie Hi-Fi Quad!

To nie pierwsze przymiarki LG do tego typu rozwiązania, ale jasne jest, że tym razem producent sam dokręca śrubę i uderza w ton, którym najczęściej operowało dwóch jego konkurentów: Sony oraz HTC. Trudno znaleźć dwie inne firmy, które dostarczałyby tak fantastycznie brzmiące telefony, jak Japończycy i Tajwańczycy. Tym razem do tego grona wyraźnie chce dołączyć LG! Oczywiście poprzednie generacje z serii V mogły również poszczycić się świetnym brzmieniem, ale teraz – w V30 – firma idzie o jeszcze jeden krok dalej.

W najświeższej odsłonie tegoż smartfona ponownie pojawi się przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad na układzie firmy ESS Technology – SABRE ES9218P, który nie tylko gwarantuje brzmienie zbliżone do czystego, bez szumów i zniekształceń, źródłowego Hi-Fi, ale też wnosi nowe ficzery. Pierwszy to cyfrowe filtry, które najczęściej można trafić w odtwarzaczach audio z wysokich półek, a które poprawiają echo pojawiające się przed, jak i po dźwiękowym impulsie. Drugim dodatkiem jest zestaw prekonfigurowalnych ustawień, tak by lepiej dopasować pod swoje ucho brzmienie.

fot. LG

Na uwagę zasługuje jeszcze trzeci dodatek, czyli obecność technologii firmowanej przez MQA Ltd., która odpowiedzialna jest za to, aby muzyka streamowana, docierała do naszych uszu w jak najmniej stratnej formie. Uważam to, za bardzo, ale to bardzo dobry ruch ze strony LG. Smartfon V30 będzie do nas przemawiał w trzech głównych aspektach, które cieszą się dzisiaj największą popularnością: wizualnie poprzez prezentowaną jakość obrazu; kreatywnie z uwagi na zastosowanie podwójnego z superjasną przysłoną aparatu oraz – brzmieniowo, bo w końcu kto jeszcze kupuje dzisiaj płyty CD, skoro rządzi stumieniowanie muzyki?

Zresztą razem z LG V30, klient otrzyma wysokiej jakości słuchawki od B&O Play (Bang&Olufsen), a możliwości brzmieniowe dodatkowo zostaną wzbogacone w samym smartfonie przez rozwiązania od tejże firmy, z którą LG współpracuje już przy kolejnej generacji swojego mobilnego produktu. Tak – szykuje nam się mocno pobudzający wyobraźnię sprzęt! Superszybki, świetnie wyposażony, nastawiony na kluczowe aspekty, którymi kupuje się dziś telefony. Cena pewnie też będzie tutaj odgrywała istotną rolę i nie każdy/-a sobie na V30 pozwoli, ale jeśli ktoś czeka na fajerwerki związane z iPhone’m 8, niech dobrze przemyśli, czy LG nie ma dla niego w swojej ofercie czegoś równie wyjątkowego…

Źródło: informacja prasowa

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.