Image default
Microsoft

Macie Lumie z WP8? Dostaniecie aktualizacje do Windows Phone 10!

Informacja ta trafiła do mnie na małym poślizgu, ale nie potrafię sobie odmówić kilku słów w tym temacie! Microsoft ogłosił na lumiowym, oficjalnym twitterowym profilu, że wszystkie Lumie pracujące obecnie pod kontrolą systemu Windows Phone 8 otrzymają aktualizację do Windows Phone 10! Tak, to nie żaden żart! A i tak mam problem z przyjęciem tego na wiarę ;) Ale tylko maleńki ;) Microsoft bowiem ma w swojej karierze troszkę grzeszków z tym związanych, a i są tacy, którzy wybaczyć mu nie mogą porzucenia przy aktualizacjach z WP7.

Teraz jednak sporo się zmienia i albo to rzeczywiście magia nowego szefa, albo po prostu gigant zrozumiał, że na tym rynku nie ma żartów. Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku twórca okienek się nie wycofa ze swojej obecnej deklaracji, bo przecież i tutaj może być różnie. Ale nie sądzę, byśmy mogli czuć większy niepokój z tego powodu. Microsoft wykonuje ostatnio sporo fajnych gestów i otwiera się nieustannie na kolejne rzesze użytkowników, które być może nie są jeszcze zainteresowane przesiadką na Lumie z WP8, ale dobra prasa w dłuższej perspektywie z pewnością umocni dobry wizerunek korporacji.

Cieszę się bardzo! Aktualizacje do najnowszych wydań najbardziej świeżego oprogramowania, to naprawdę świetny bonus! Pamiętam, z jakim żalem przyjąłem wiadomość, że mój Galaxy Nexus nie otrzyma Androida KitKat 4.4. Serce pękało tym bardziej, że mam też w domu iPada 2. Leciwego iPada 2. I ten wciąż dostaje wsparcie, zatem jako fan Nexusów byłem strasznie zawiedziony. Microsoft tym krokiem niewątpliwie coraz więcej zyskuje w moich oczach! Brawo, o takie decyzje chodzi! :)

Źródło, foto: pocket-lint

7 komentarzy

Nazir Listopad 16, 2014 at 5:55 pm

Jak będzie tak będzie , myślę że moje smartfony z WP8.1 dostaną upgrade do W10

Jakub Jabłoński Listopad 19, 2014 at 9:31 am

Jest to dobra informacja, tylko istotniejsze czy kontynuowane będzie wsparcie. Bo w momencie kiedy kupuje nowy telefon z WP 8 to oczywiste jest dla mnie aktualizacja do WP 10. Wiadomo nie zawsze tak jest, ale poczekamy na kolejne WP.

P.S. Od dzisiaj to też dotyczy mnie. Tak jak wcześniej pisałem w komentarzach o chęci przesiadki. Dokonało się, wreszcie przesiadłem się z robota na mobilne okienka ;)

Michał Brożyński Listopad 19, 2014 at 9:41 am

Wiesz, z Microsoftem wcześniej to nie było takiej jasne, że kupując smartfona z WP dostaniesz aktualizację. Teraz się to zmienia. Czy będzie dalsze wsparcie? Trudno dzisiaj orzec, pewnie byłoby fajnie, ale moim zdaniem decyzję będzie determinować sytuacja na rynku. No i pochwal się jaki model kupiłeś oraz jakie są Twoje pierwsze wrażenia? Brakuje zielonego robota, czy nie?

Jakub Jabłoński Listopad 19, 2014 at 1:20 pm

Nokia Lumia 735. Bardzo fajny sprzęt bo nie jest ubogo tak jak w serii 5xx i 6xx, ale nie ma przesadnej ceny tak jak w 8xx i 9xx. Dodatkowo Microsoft daje 200 w prezencie :) Co do samego systemu to:

Plus:
+ Płynność działania – nie spotkałem jeszcze telefonu z androidem który by działał tak płynnie, przełączenie między aplikacjami bajka
+ elegancki wygląd
+ wiele funkcji jest w standardzie i nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji, nakładek itp.

Minusy – które nie denerwują
– brak niektórych aplikacji – są zamienniki a tych których brakuje jest bardzo mało
– brakuje trochę w pasku szybkiego dostępu niektórych skrótów, ale może z czasem to się zmieni
– nie które aplikacje nie mają takiej funkcjonalności jak na androidzie ale to się zmienia przy każdej aktualizacji

To jest takie na świeżo po około 2 dniach użytkowania. Za androidem nie tęsknie bo według mnie WP jest lepszy tylko nie doceniany przez użytkowników jak i niektórych deweloperów. W miarę użytkowania na pewno nasuną mi się jakieś uwagi.

Jakub Jabłoński Listopad 19, 2014 at 5:35 pm

+Jeszcze na plus jest sensorcore czyli zbieranie danych o ruchu. Mimo włączonego gps nawet jeden procent baterii mi nie spadł, no i nie trzeba uruchamiać żadnej aplikacji wszystko działa w tle.

Michał Brożyński Listopad 21, 2014 at 11:02 am

Bardzo fajnie i obiecująco to wygląda! :) Nie mam teraz pod ręką Lumii z WP8.1, ale z tego co pamiętam po teście 930, to można w tym pasku szybkiego dostępu (Action Center) wybrać, jakie skróty chcemy tam widzieć.

Jakub Jabłoński Listopad 21, 2014 at 5:00 pm

Rzeczywiście można, ale tylko cztery. Dodatkowo nie wszystkie funkcje mają skróty – transmisji danych, NFC nie ma.

Komentowanie zamknięte