Image default
Microsoft

Macie Lumie z WP8? Dostaniecie aktualizacje do Windows Phone 10!

Informacja ta trafiła do mnie na małym poślizgu, ale nie potrafię sobie odmówić kilku słów w tym temacie! Microsoft ogłosił na lumiowym, oficjalnym twitterowym profilu, że wszystkie Lumie pracujące obecnie pod kontrolą systemu Windows Phone 8 otrzymają aktualizację do Windows Phone 10! Tak, to nie żaden żart! A i tak mam problem z przyjęciem tego na wiarę ;) Ale tylko maleńki ;) Microsoft bowiem ma w swojej karierze troszkę grzeszków z tym związanych, a i są tacy, którzy wybaczyć mu nie mogą porzucenia przy aktualizacjach z WP7.

Teraz jednak sporo się zmienia i albo to rzeczywiście magia nowego szefa, albo po prostu gigant zrozumiał, że na tym rynku nie ma żartów. Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku twórca okienek się nie wycofa ze swojej obecnej deklaracji, bo przecież i tutaj może być różnie. Ale nie sądzę, byśmy mogli czuć większy niepokój z tego powodu. Microsoft wykonuje ostatnio sporo fajnych gestów i otwiera się nieustannie na kolejne rzesze użytkowników, które być może nie są jeszcze zainteresowane przesiadką na Lumie z WP8, ale dobra prasa w dłuższej perspektywie z pewnością umocni dobry wizerunek korporacji.

Cieszę się bardzo! Aktualizacje do najnowszych wydań najbardziej świeżego oprogramowania, to naprawdę świetny bonus! Pamiętam, z jakim żalem przyjąłem wiadomość, że mój Galaxy Nexus nie otrzyma Androida KitKat 4.4. Serce pękało tym bardziej, że mam też w domu iPada 2. Leciwego iPada 2. I ten wciąż dostaje wsparcie, zatem jako fan Nexusów byłem strasznie zawiedziony. Microsoft tym krokiem niewątpliwie coraz więcej zyskuje w moich oczach! Brawo, o takie decyzje chodzi! :)

Źródło, foto: pocket-lint