Image default
Microsoft

Mam ceny oraz dostępność Surface Pro4 oraz Surface 3 w Polsce!

Świetnie w wykonaniu Microsoftu zaczyna się ta jesień. A szczególnie nad Wisłą. Oficjalna strona twórcy Windowsa została zaktualizowana i znane są już ceny oraz dostępność jego dwóch produktów. Są zatem w ofercie Surface Pro4 oraz Surface 3. Szkoda, że nie ma jeszcze Surface Booka oraz Microsoft Band 2, ale liczę że z czasem braki zostaną uzupełnione, kiedy już rozpocznie się światowa sprzedaż, a Polacy udowodnią swoimi preferencjami zakupowymi, że i te rozwiązania widzieliby u siebie.

[showads ad=rek1]

Ale nie ma co owijać w bawełnę. Najważniejsi bohaterowie, to ci dostępni od ręki na stronie Microsoftu i to na nich chcę się skupić. Jak się zapewne domyślasz – tanio nie jest i raczej nigdy nie będzie, ale jestem przekonany, że Apple ma wreszcie porządną konkurencję jeśli chodzi o notebooki. I od Surface Pro4 zacznę – jego ceny kształtują się następująco:

Microsoft Surface Pro4 - fot. mat. pras.
Microsoft Surface Pro4 – fot. mat. pras.
  • 128GB SSD / Intel Core M3 / 4GB RAM – 4299 zł brutto
  • 128GB SSD / Intel Core i5 / 4GB RAM – 4719 zł brutto
  • 256GB SSD / Intel Core i5 / 8GB RAM – 6199 zł brutto 
  • 256GB SSD / Intel Core i7 / 8GB RAM – 7599 zł brutto
  • 256GB SSD / Intel Core i7 / 16GB RAM – 8599 zł brutto
  • 512GB SSD / Intel Core i7 / 16GB RAM – 10 499 zł brutto

Cholera, lekki szok! ;) Trudno się mówi, ale w starciu chociażby z recenzowanym niedawno przeze mnie Asus Zenbookiem UX305FA – nie wygląda to za dobrze. Jasne, że Surface ma wydajniejsze procesory, ale pamiętaj, że powyższe ceny to koszt samego tabletu, bez klawiatury, która dodatkowo kosztuje 649zł brutto i jest to wersja bez czytnika linii papilarnych, bo z takowym jeszcze się nie pojawiły. Tak – może zrobić się gorąco. I robi!

[showads ad=rek3]

A jak z dostępnością? Wysyłka modeli z układami Intel Core M3 i i5 zacznie się od 19 listopada. Wersje z procesorami Intel Core i7 będą rozsyłane od 10 grudnia. OK, to może lepiej będzie z Surface 3? Tak, tu jest zdecydowanie lepiej, chociaż nie wiem, jak wiele osób  faktycznie będzie na ten tablet stać:

Microsoft Surface 3
Microsoft Surface 3
  • 64GB SSD / Intel Atom x7-Z8700 1,6 GHz / 2GB RAM – 2599 zł brutto
  • 128GB SSD / Intel Atom x7-Z8700 1,6 GHz / 4GB RAM – 3099 zł brutto

[showads ad=rek2]

Myślę, że konkurencja i tutaj ma do zaoferowania znacznie więcej i to w zdecydowanie lepszych cenach, aczkolwiek nie umiem napisać, że te 10-calowce nie są rewelacyjne. Oczywiście i tutaj klawiatura Type Cover dostępna jest oddzielnie. Rozczarowujące natomiast jest to, że piórko Surface Pen także trzeba dokupić osobno w przypadku Surface 3. Jednym zdaniem – płać i płacz, a potem radośnie używaj!

[showads ad=rek1]

Kurczę, ciekaw jestem, jak sprzęt ten przyjmie się na naszym rynku? Czy faktycznie trafi w gusta Polaków. Więcej – ciekawi mnie tak naprawę, czy Ty czytając ten wpis, czujesz się zachęcony/-a do wydania kilku tysięcy złotych na jeden z tych produktów? Ciężki orzech do zgryzienia, ale satysfakcja gwarantowana – i piszę to z perspektywy użytkownika Surface Pro 3, nabytego z drugiej ręki. Wspominałem o tym przy newsie o Surface Pro4 i zrobię to tutaj raz jeszcze – uważam, że wersja Pro 3 z Type Cover, to był mój najlepszy od lat zakup komputerowy. I czuję, że Pro4 też łatwo koło nosa mi nie przejdzie… ;)

[showads ad=rek3]