Image default
Android

Miała być w tym tygodniu i w tym tygodniu jest. Aktualizacja do Androida Lollipop ląduje w LG G3!

Bardzo miła niespodzianka od LG dla wszystkich właścicieli smartfona G3. Aktualizacja do najnowszego systemu Google, czyli Androida 5.0 Lollipop, który ledwie kilka dni temu został wydany na Nexusy właśnie ruszyła! To świetny krok ze strony LG i rewelacyjna wiadomość dla wszystkich użytkowników, nowy system jest piękny i… zarazem rzuca wyzwanie wielu producentom. Sam jestem wielce ciekaw, jak poradzą sobie ze swoimi nakładkami, chociaż akurat w G3 jest już nowa odsłona interfejsu od LG, który wygląda bardzo fajnie i mocno wpisuje się w propozycję od Google.

Android Lollipop w smartfonach LG G3 - fot. LG
Android Lollipop we flagowcu LG G3 – fot. LG

Osobiście najbardziej doceniam możliwość zarządzania powiadomieniami bez konieczności odblokowywania ekranu. Wszystkie wyświetlają się w atrakcyjnej liście i przyjemnie można nimi zarządzać. Pojawiają się też nowe animacje, kolory, system został też zoptymalizowany pod szybsze i bardziej wieloplatformowe środowisko uruchomieniowe Android Runtime (ART), ponadto ma lepiej zarządzać energią, aby starczało jej na dłużej, co akurat w LG G3 może wyjść na dobre. Ponadto sparowane przez Bluetooth urządzenia z naszym smartfonem będzie można odblokować poprzez zetkniecie ich ze sobą (np. G3 ze smartwatchem G Watch).

Zaskakujący i bardzo fajny krok ze strony LG, że to właśnie Polska jest pierwszym krajem na świecie, gdzie pojawia się Lollipop w jego smartfonach. Jeszcze fajniej, że w ogóle producent stanął na rzęsach, aby faktycznie oddać system naszym użytkownikom już w tym tygodniu. Jeszcze nigdy nie było tuż po udostępnieniu systemu tak wielu producenckich zapewnień, że wszyscy w pocie czoła robią co mogą, aby Lizak trafił na ich sprzęt. Do stawki dołączyła też Nvidia z tabletem Shield, ale to model G3 od LG ma większy zasięg konsumencki i dostarczy z nowym OS-em wielu frajdy swoim użytkownikom. Tak trzymać :)

Źródło, foto: inf. prasowa LG

3 komentarze

Komentowanie zamknięte