Image default
Fotografia

Musisz to zobaczyć! 46 gigapikseli kosmosu na ekranie Twojego komputera!

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie kosmos to coś, czego nie da się tak zwyczajnie ogarnąć umysłem. Niesamowite i niewyobrażalne odległości oraz przestrzenie, które nigdy w historii ludzkości nie zostaną odkryte. Ziemia oraz Układ Słoneczny w którym żyjemy to tylko marna plamka wśród miliardów gwiazd. Zresztą spójrz sam.

[showads ad=rek2]

Mapa kosmosu
Mapa kosmosu

Z pomocą niemieckich specjalistów z Uniwersytetu Ruhr-Universitat Bochum masz szansę, by na własne oczy przekonać się, jak piękny jest wszechświat. To co widać na tym ogromnym zdjęciu naprawdę zachwyca. Powyższe screeny to tylko marny ułamek tego, co przedstawia ta mapa w całości. 46 gigapikseli to rozdzielczość wynosząca bagatela 855000 x 54000px! Całość waży 194 GB! Ciężko by to było gdzieś magazynować na domowym komputerze, ale na szczęście TUTAJ za pośrednictwem specjalnej strony można sprawdzić każdy zakątek tej ogromnej fotografii.

[showads ad=rek3]

Warto dla ciekawostki dodać, że ta niezwykła mapa jest tak duża, że zajęłaby 22 tysiące wyświetlaczy Full HD, które trzeba by było ułożyć jeden obok drugiego. WOW! Co tu dużo pisać, daj się porwać temu obrazowi!

[showads ad=rek1]

Źródło: diyphotography