Image default
Huawei

MWC2015: Huawei prezentuje w Barcelonie nowy tablet i może się podobać!

Targi MWC 2015 możemy uznać za oficjalnie rozpoczęte. Jedną firm które pojawiły się w Hiszpanii jest Huawei, który przedstawił swój najnowszy tablet – MediaPad X2. Jest on oczywiście następcą modelu X1. I muszę napisać, że przypadł mi on do gustu.

Przypomina bardziej smartfon, aniżeli tablet i jest przy tym dosyć smukły – jego grubość to zaledwie 7,28 mm. Posiada 7-calowy ekran IPS o rozdzielczośći 1920 x 1200 pikseli, który zajmuje ok. 80 % frontu urządzenia. Podobają mi się zwłaszcza ramki przy dłuższych krawędziach. Są naprawdę cienkie, więc urządzenie powinno użytkować się całkiem przyjemnie.

Również jeśli chodzi o bebechy, jest całkiem nieźle. Procesorem napędzającym jednostkę jest autorski Kirin o architekturze 64-bitowej i zegarem taktowanym na 2,0 GHz. A zapomniałbym – dostajemy tu 8 rdzeni, które Huawei określił jak “ultra octa-core”. Pomijam już to marketingowe nazewnictwo, ale wygląda na to, że nie będzie miał się czego wstydzić. Ponadto, otrzymujemy dwie wersje pod względem pamięci: 2 GB RAMu wraz z 16 GB na pliki oraz bardziej interesującą – 3 GB RAMu i 32 GB na swoją zawartość.

Huawei Mediapad X2
Huawei Mediapad X2

Znajdziemy tu również aparat 13 Mpix wraz ze specjalnym chipem ISP, który ma pomóc w wykonywaniu zdjęć przy słabym oświetleniu, z kolei z przodu otrzymamy 5 Mpix. Nie powala, ale też nie odstrasza. Ja osobiście nie jestem fanem robienia zdjęć z tabletu, ale dla miłośników – taka konfiguracja powinna być w porządku.

Ważnym aspektem każdego urządzenia jest bateria. Nic nam po najbardziej wypasionym tablecie, jeżeli ciągle będziemy szukać gniazdka zasilającego. Tutaj również Huawei stanął na wysokości zadania i ogniwem zasilającym MediaPad X2 będzie bateria o pojemności 5000 mAh, co wg twórców, ma starczyć odpowiednio na: 60 godzin odtwarzania muzyki, 12 godzin oglądania filmów oraz 15 przeglądania Internetu. Muszę przyznać, że jak najbardziej mnie to zadowala.

Amatorzy dobrego dźwięku również nie powinni narzekać. W tablecie ma znaleźć się technologia Smart PA audio chip oraz system dźwięku przestrzennego DTS. Pomijam już kwestię jak to będzie słychać z głośników wbudowanych, ale mimo to – fajnie że znalazły się tu takie rozwiązanie.

MediaPad X2 będzie pracował na Androidzie 5 Lollipop i na pewno zobaczymy go na rynku chińskim oraz w zachodniej Europie (nie wiadomo czy USA dołączy do stawki). I jak Wam się podoba taki tablet? Przyznam szczerze, że nie wiem na ile stać Kirina, ale pod innymi względami, moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Poza tym Huawei nie zwykł zdzierać z nabywców, więc powinniśmy się spodziewać rozsądnej ceny. Jeśli taka konfiguracja znalazłaby się w sprzęcie do 1500-1800 zł, brałbym.

źródło: Phonearenaandroidcentral