Image default
Huawei

#MWC2016: Huawei MateBook mógłby rywalizować z Surface Pro4, ale celuje w iPada Pro!

Huawei rozpoczyna targi technologiczne MWC 2016 od wytoczenia działa w kierunku hybrydowych urządzeń mobilnych. Przez moment przeszło mi przez głowę, że Chińczycy chcą rzucić rękawicę Amerykanom z Redmond, ale po chwili zastanowienia dotarło do mnie, że gdzieś już widziałem podobny pomysł na dwa sprzęty w jednym. I tak, zdecydowanie bliżej Huawei MateBook – bo o nim mowa – do największego tabletu Apple, aniżeli Surface Pro 4.

Żeby jednak nie tracić zbyt wiele miejsca na niepotrzebne dywagacje, zachęcam Cię do rzucenia okiem na to, jak Huawei zapowiada swoją hybrydę. Sądzę, że będziesz mieć podobne skojarzenia do moich:

Szczerze pisząc, to nie mam nic do zarzucenia Huawei w tej kwestii. Oczywiście skojarzenia same kołują mi po głowie, a więc podobne podejście do prezentacji klawiatury, jak w MBPro 2015, czy dokowania tabletu, aby zamienił się w laptop, jak w iPadzie Pro oraz zastosowanie rysika, jak ma to miejsce w Suerface Pro, tyle tylko, że tutaj stylus posiada również opcję laserowego wskaźnika. No i jeszcze stacja dokująca, kojarząca mi się z produktami od MS.

Huawei MateBoo - 90sekund.pl
Huawei MateBoo – 90sekund.pl

Ale pomimo tych podobieństw, nie mogę oderwać wzroku od tej konstrukcji. Jest naprawdę interesująca. Świetna wzorniczo, do tego nowoczesna, a jeszcze przy okazji funkcjonalna. Surface Pro 4 możesz odblokować np. skanerem tęczówki oka, ale Huawei MateBooka dotknięciem czytnika linii papilarnych, który jest na bocznej ramce. Widać, że Chińczycy nie chcą bezmyślnie kopiować konkurencji, ale zaproponować coś, co wpisze się w produkt idący gdzieś pomiędzy, ale mimo wszystko z własnym stylem.

Huawei MateBoo - 90sekund.pl
Huawei MateBoo – 90sekund.pl

Całość napędzana jest przez Intel Core M3, M5 lub M7 – układy szóstej generacji, posiada wydajną baterię 4430mAh, a ta ma wystarczyć na 10h pracy. Są 128GB, 256GB lub 512GB pamięci na pliki oraz 4GB lub 8GB pamięci RAM. Huawei MateBook waży zaledwie 640g, ma 6,9mm grubości oraz ekran QHD (2160×1440 px) o przekątnej 12 cali. Taką specyfikacją zarządza Microsoft Windows 10.

Hybryda od Huawei nie będzie też dramatycznie droga w podstawowym wariancie, bo kosztuje 699 dol., natomiast opcja najdroższa ma być do nabycia za 1599 dol. Sądzę, że jak na współczesne standardy i panujące obecnie warunki, nie są to najgorsze pieniądze.