MWC2017: Moto G5 i G5 Plus to udany powrót do korzeni serii

6

Nie mogę nie zacząć od tego, że praktycznie każda wersja Moto G, była w naszej redakcji przyjmowana bardzo entuzjastycznie. Dobry stosunek ceny do możliwości, praktycznie czysty Android to cechy, które w pierwszej kolejności przychodzą mi na myśl, kiedy myślę o tej serii. Wielu moich znajomych, a nawet członków rodziny posiadało – lub posiada jeden z modeli Moto G i nie byłoby osoby, która by na nią narzekała. Co prawda jest ona od jakiegoś czasu w rękach Lenovo, jednakże piąta generacja pokazuje, że seria znów nabrała blasku.

Lenovo Moto G5 – 90sekund.pl

Dlaczego znów nabiera blasku? Nie ukrywam, że czwarta generacja nie wywołała u mnie fali entuzjazmu, aczkolwiek ostatecznie moja recenzja była dość pozytywna. Nie zmienia to jednak faktu, że jakość zastosowanych materiałów, czy też specyfikacja nie powalała na kolana. Tym razem już w pierwszym kontakcie czuć różnicę. Standardy wykonania znacznie poszybowały. Nie ma już plastiku, jest za to metal i to pierwszy raz w historii tej serii. To już na wstępie, zdecydowanie wprowadza pozytywne wrażenie, którego tak bardzo brakowało mi w Moto G 4-gen. Obie wersje, zarówno Moto G5, jak i Moto G5 Plus przyjemnie trzyma się w dłoni i wprawne oko od razu dostrzeże podobieństwa do flagowca z serii Z. Lubię takie nawiązania, aczkolwiek między sobą obydwa warianty G5 trochę się różnią. Jedno jest pewne, zmiany wzornicze wypadają, zdecydowanie na plus.

Lenovo Moto G5 Plus – 90sekund.pl

Jak prezentują się obydwie wersje na tle rywali? Myślę, że całkiem sensownie, ponieważ specyfikacja, szczególnie modelu G5 Plus wpisuje się w panujące standardy. Dołóż do tego – w dalszym ciągu – praktycznie czystego Androida oraz sensowną cenę, oscylującą w granicach 1000-1200 złotych i w Twoim zasięgu jest bardzo dobry smartfon, za rozsądne pieniądze. Jak dla mnie wersja z Plusem – jeśli pojawi się u operatorów komórkowych – to murowany hit. Taki przynajmniej powinien być. Bo czego oczekiwać więcej w tym segemencie, gdy do czynienia masz z 5.2-calowym ekranem FHD, Snapdragonem 625, 3 GB pamięci RAM (jest też wersja z 4 GB), aparatem 12 Mpix z przysłoną f/1.7?! Jak dla mnie – brzmi świetnie. Na żywo smartfon sprawia same pozytywne wrażenia.

Lenovo Moto G5 Plus – 90sekund.pl

Podobnie zresztą, jak w przypadku Moto G5 – czyli mniejszej wersji: 5 cali, FHD, Snapdragon 430, 2/3 GB pamięci RAM (ilość zależy od rynku, na którym będzie sprzedawana), aparat 13 Mpix z również jasną przysłoną: f/2.0. Smartfon ten na pewno spełni oczekiwania osób mniej wymagających. W każdym razie – ja jestem “na tak”.

Lenovo Moto G5 – 90sekund.pl

Jak na ten moment, przyznaję że podoba mi się kierunek, w którym poszła seria Moto G. Zrezygnowano z plastikowych materiałów, przekątna ekranu znów wróciła do pierwotnych rozmiarów (Moto G 4-gen. wyróżniała się 5,5-calowym panelem), cena również nie zwalała z nóg. W teorii wszystko jest na swoim miejscu. Zainteresowanie w Barcelonie jest bardzo duże i liczę, że takie samo będzie utrzymywać się, kiedy ostatecznie modele te będą dostępne w sklepach.

Share.

About Author