No wreszcie! Google jak długo miałem czekać na tą nowość!?

9

Miłą niespodziankę zafundował nam Google, wprowadzając nowości do swoich usług. Jedną z nich jest z pozoru mała, ale jakże praktyczna zmiana w Google Drive. Przy pomocy tej aplikacji, będziemy mogli wyświetlać zdjęcia oraz inne multimedia takie. jak np. filmy, umieszczone wcześniej w serwisie Google Plus.

Google Drive i jego nowa funkcja - mat. pras. Google

Google Drive i jego nowa funkcja – mat. pras. Google

Jest to niewątpliwie bardzo dobre rozwiązanie, które było wyczekiwane od dawna. W chwili pisania tego tekstu nie miałem możliwości przyjrzenia się zmianom bliżej, z racji tego, że nie dotarła do mnie jeszcze aktualizacja, ale mam nadzieję, że uprości to znacznie zarządzanie zdjęciami. Przyznam szczerze, że wrzucając fotki na profil Google Plus, po jakimś czasie pojawiał się chaos i ciężko było mi się połapać, co należy do danego folderu. Wszystko wskazuje na to, że nowe rozwiązanie pomoże w końcu ogarnąć się w tym bałaganie. Google Plus pozostanie nadal od funkcji edycji i wrzucania zdjęć, Drive natomiast umożliwi sprawne i szybkie zarządzanie nimi.

Z pewnością takie rozwiązanie pomoże przy bardziej rozbudowanych katalogach, na co mam nadzieję. Chętnie bowiem sprawdzę, jak to będzie wyglądać w praktyce, ponieważ właśnie przez ten bałagan na G+ pomimo wielu prób i chęci ostatecznie odpuściłem sobie publikowanie czegokolwiek w tym serwisie.

Opcja przeglądania zdjęć pojawi się oczywiście nie tylko w wersji przeglądarkowej, ale także mobilnej na różnych systemach.

Źródło, foto: google

Share.

About Author