Image default
Cyfrowa Polska

Oho – Kruger&Matz właśnie pokazuje pięknego ultrabooka wartego 2399zł!

No, no – nie spodziewałem się takiego kroku ze strony Kruger&Matz, czyli naszej rodzimej marki, która od pewnego czasu ma ambicje, aby lokalnie rozdawać karty na rynku urządzeń mobilnych. Teraz wprowadza do oferty produkt, który cenowo zaczyna się u konkurencji od co najmniej 3000zł, ale u siebie wycenia na niespełna 2400zł. A do tego jest ładnie, mobilnie, funkcjonalnie i podejrzewam, że nawet dość wydajnie. No i podobnie wzorniczo do MacBooka Air… ale nie poczytuję tego za wadę, bowiem z dobrych rozwiązań warto brać to, co wartościowe, zresztą zakładam, że kolejne edycje Explore 1401 – bo tak nazywa się ten ultrabook – będą już pociągnięte wg własnego pomysłu.

Kruger&Matz Explore 14 - fot. mat. pras.
Kruger&Matz Explore 1401 – fot. mat. pras.

Całość jest wykonana z aluminium, posiada ekran o przekątnej czternastu cali z rozdzielczością FHD – 1920x1080px, a panel wykonany jest w technologii IPS, zatem pozwala zachować bardzo ładne kąty widzenia niemal z każdej strony. Pod klapą znajduje się energooszczędny i niskonapięciowy procesor Core M z układem graficznym Intel 5300, są 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB dysk SSD przeznaczony na własne pliki. Za łączność odpowiada WiFi w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac (co bardzo mnie cieszy), a także Bluetooth. Kruger&Matz Explore 1401 zasilany jest baterią o pojemności 5200 mAh.

Kruger&Matz Explore 14 - fot. mat. pras.
Kruger&Matz Explore 1401 – fot. mat. pras.

Dodatkowo nie zabrakło najważniejszych wyjść i portów. Są więc dwa USB 3.0, mini HDMI, czytnik kart SD, gniazdo słuchawkowo-mikrofonowe, a całość ma grubość 16mm i waży niecałe 1,4kg (1390g). Oczywiście urządzenie działa pod kontrolą systemu Windows 10.

Kruger&Matz Explore 14 - fot. mat. pras.
Kruger&Matz Explore 1401 – fot. mat. pras.

Osobiście jestem bardzo zdziwiony! I jestem również przekonany, że produkt ten zostanie hitem sprzedażowym, bowiem kto nie marzy o podobnym rozwiązaniu? Lekki, wygodny, mały, elegancki i szybki. Skąd taka pewność u mnie, że będzie szybki? Odsyłam do mojej recenzji dużo droższego i starszego Asus Zenbooka UX305FA, który na wcześniejszym układzie z serii M od Intela sprawił mi nie mało frajdy!

Uczciwie muszę przyznać, że za te pieniądze Kruger&Matz z Explore 1401 wykonał kawał świetnej roboty! Czekam na sampel testowy, bowiem mam zamiar utwierdzić się w tym przekonaniu!