Image default
Aplikacje

Pewnie trudno w to uwierzyć, ale dopiero teraz Firefox trafia na iOS-a!

Mozilla niemal równo rok temu zapowiadała, że wprowadzi na rynek swoją wersję przeglądarki dla systemu mobilnego od Apple, czyli popularnego iOS-a. Z powodu jej nieobecności za bardzo nie ubolewałem, bo sam siedzę w Chrome od lat, ale wcześniej przez wiele, wiele długich zim, to właśnie rudy lis był moim numerem jeden. Dzisiaj znowu do niego wracam, ale na iOS-ie nie odczuwałem jego szczególnego braku. Dziś, jeśli tylko zamarzę o przesiadce, nie będę miał z tym problemów także w świecie jabłek :).

[showads ad=rek3]

Sama przeglądarka zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jej na moim iPadzie, ale zrobię to w celu zaspokojenia ciekawości. Póki co nie pali mi się do przesiadki, ale byłbym nieuczciwy, gdybym nie przyznał, że Firefox od pewnego czasu jest szybszy i przyjemny w obsłudze. Nawet niekiedy stabilniejszy niż Chrome w – co dziwi mnie tym bardziej – usługach dedykowanych od Google, w których przecież przeglądarka giganta z Mountain View powinna przodować.

Firefox dla iOS na iPhone'a
Firefox dla iOS na iPhone’a

Firefox dla iOS jest oczywiście dostępny dla iPhone’ów oraz iPadów. Zawiera kilka praktycznych nowości, jak łatwość przejścia do trybu incognito, w którym nie zostają zapisywane informacje związane z historią przeglądania, czy ciasteczka, jest pasek z otwartymi zakładkami, dzięki czemu przechodzenie pomiędzy kolejnymi okienkami będzie całkowicie bezbolesne i szybkie oraz przewidywanie wprowadzania tekstu po wpisaniu kilku pierwszych liter.

[showads ad=rek2]

Nową odsłonę ognistego lisa pobierzesz z tego miejsca.

[showads ad=rek3]

Źródło: blog.mozilla