Image default
News

Rysik S-Pen jako podstawka dla smartfona? W sumie to czemu nie!

Wraz z serią Galaxy Note, Samsung wprowadzając rysik S-Pen sprawił, że aktualnie w tej kwestii moim zdaniem nie ma sobie równych. Owszem mamy różne rozwiązania, telefony Samsunga nie są jedynymi, które posiadają stylus, ale to Koreańczycy dopracowali ten element zarówno pod kątem hardware’u, jak i dedykowanych aplikacji i funkcji. Całość składa się na solidne wsparcie dla smartfona, z którego sam bardzo często korzystam.

Rysunek poglądowy na patent Samsunga
Rysunek poglądowy na patent Samsunga

Wykorzystywanie rysika nie ogranicza się oczywiście tylko do rysowania, czy przewijania tekstu. Ma on o wiele szersze zastosowania i użytkownicy jakiejkolwiek wersji Galaxy Note wiedzą, o czym piszę. Możliwość sporządzania notatek niemalże wprost z dowolnego ekranu, na którym się aktualnie znajdujesz, opcja odczytywania ręcznego pisma, a także precyzja w wykonywaniu różnych czynności. Póki co żaden z producentów nie nawiązał realnej walki z S-Penem w swoich smartfonach. Co prawda nieśmiałe kroki stawia LG, ale to jeszcze daleka droga. Tymczasem Samsung patentuje kolejny pomysł na swój rysik, co sprawi, że jego wykorzystanie może stać się jeszcze ciekawsze.

Samsung Galaxy Note Pro - Rysik - 90sekund.pl
Samsung Galaxy Note Pro – Rysik – 90sekund.pl

Według rozwiązania zgłoszonego we wniosku widać, że nie będzie służył tylko do dotychczasowych zastosowań, ale także jako podstawka dla Twojego urządzenia. Wygląda to całkiem nieźle, ale od razu widzę w tym mały problem. Skoro dzięki rysikowi będę mógł podeprzeć smartfon, to do pracy pozostają już tylko palce?

Coś za coś. Oczywiście nie jest powiedziane, że w najbliższych generacjach urządzeń Samsunga, zobaczymy takie rozwiązanie. Być może nigdy nie będziemy mieli okazji tego sprawdzić, niemniej fajnie, że Koreańczycy działają na tym polu i wciąż starają się ulepszyć swój rysik. Nie jest to zresztą pierwsza informacja o patentach na to rozwiązanie. Wcześniej pojawiały się wiadomości o tym, by stylus mógł być wykorzystywany w każdym urządzeniu, gdzie za pomocą specjalnego case’a można byłoby go nosić zawsze przy sobie. Pomysłów jest jak widać sporo i ciekaw jestem – szczególnie pod kątem Galaxy Note 6 – z czego skorzysta Samsung?

Źródło, foto: sammobile