Image default
Meizu

Są chętni na Meizu MX4 Ubuntu Edition? Jeszcze w tym miesiącu w Europie!

Premiera tego smartfona odbyła się tak naprawdę już jakiś czas temu bo na targach w Barcelonie, jednakże dopiero teraz będzie można go kupić na naszym Kontynencie. W miejscu, gdzie króluje iOS i Android, a tej dwójce próbuje dorównać Windows, warto myślę, spojrzeć jak prezentuje się alternatywa w postaci Ubuntu. I choć telefon ten świata nie zwojuje, to jestem przekonany, że wielu fanów z niecierpliwością czeka na pierwsze smartfony działające na tej platformie. W tym kwartale w końcu się doczekają!

Meizu MX4 ma świetne wzornictwo - mat. pras. producenta
Meizu MX4 ma świetne wzornictwo – mat. pras. producenta

Jak mogliście przeczytać w tytule, to chiński producent Meizu zdecydował się na taki krok i zmodyfikował swój model MX4. W specyfikacji urządzenia zastosowano następujące rozwiązania w postaci 5,3-calowego ekranu IPS o rozdzielczości 1920×1152 pxco przekłada się na 418 ppi. Telefon napędzać będzie ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6595, 2 GB pamięci RAM, 16 GB miejsca na pliki, a także wydajną baterię o pojemności 3100 mAh. Całość dopełniają dwa aparaty tylny – 20,7 MP oraz przedni 2 MP.

[showads ad=rek3]

Jak myślicie, na ile wyceniono ten telefon? Moim zdaniem cena jest bardzo przystępna i wynosi 299,99  EUR, co po dzisiejszym kursie (4,12zł za 1 EUR), daje około 1236 zł! Trzeba przyznać, że to bardzo kusząca propozycja, aczkolwiek trzeba pamiętać, o systemie operacyjnym, który nie ma wielkiego wsparcia i z pewnością taki smartfon będzie rodzynkiem wśród innych.

Meizu MX4 - fot. mat. pras.
Meizu MX4 – fot. mat. pras.

I choć pierwotna wersja Meizu MX4 to w moim odczuciu to bardzo udany i interesujacy smartfon, to wersja na Ubuntu z pewnością działa inaczej niż na Androidzie, aczkolwiek wydaje się warta ryzyka i sprawdzenia, jak ten OS funkcjonuje w praktyce. Mimo wszystko jednak, pomimo blogerskiej ciekawości, osobiście chyba jednak wolę pozostać przy sprawdzonych rozwiązaniach, tak więc wszystko wskazuje na to, że Android długo jeszcze będzie moją ukochaną platformą.

[showads ad=rek2]

Źródło, foto: omgubuntu