Image default
News

Są już pierwsze spekulacje cenowe i gratis, który będzie dodawany do Galaxy S7

Jeśli to prawda, to Samsung rzeczywiście może mieć fajną niespodziankę dla wszystkich fanów wirtualnej rzeczywistości, którzy zdecydują się zakupić jego smartfona w preorderze, który – UWAGA – ma się zacząć właściwie zaraz po prezentacji smartfona na targach MWC2016 w Barcelonie. Jest w tym wszystkim też jedna zła wiadomość – SGS7 będzie wciąż tak samo drogi, jak do tej pory. Tak przynajmniej wynika z informacji, na które powołuje się serwis Slashgear.

Nie wiemy jeszcze, co Samsung trzyma w pudełku, które widzieliśmy na teaserze zapowiadającym premierę nowego Galaxy. Ja snułem po cichu swoje domysły i opisałem je TUTAJ. Być może jednak jest tam jeszcze coś innego… a mianowicie voucher na darmowy egzemplarz gogli Gear VR! Tak się składa, że mieliśmy w redakcji 90sekund.pl już dwa razy headset Samsunga (linki do recenzji nieco niżej). Za każdym razem inną wersję (obydwie developerskie, które nie były jeszcze sprzedawane), zatem mogliśmy porównać, jakie zmiany zachodziły w poszczególnych modelach.

Samsung Gear VR od tyłu - 90sekund.pl
Samsung Gear VR od tyłu – 90sekund.pl

I widać było, jak na dłoni, że Samsung nie wprowadza rewolucji względem jednych i drugich, ale poprawia to, co w pierwszej edycji nie do końca grało, aby finalnie udostępnić maksymalnie dopracowany produkt. Pomimo, że miałem na nosie też Oculusa (także wersję developerską), wcześniej Cardboarda oraz gogle od LG, tak Gear VR sprawdził się najlepiej. Oferował najwięcej aplikacji, a do tego korzystał z możliwości najnowszych, flagowych Galaxy, zatem gwarantował piorunującą rozdzielczość oraz wydajność.

Przeczytaj koniecznie:
recenzja Samsung Gear VR Innovation Edition
recenzja Samsung Gear VR 2

Ale ten smakołyk musi się jakoś Samsungowi zamortyzować, chociaż nie dramatyzowałbym, bo przewidywane ceny nie mają za bardzo odbiegać od tych, których można się było spodziewać. Z obecnych informacji (acz niepotwierdzonych!) wynika, że za najnowszy smartfon południowokoreańskiego giganta będzie trzeba zapłacić w przedsprzedaży – 699 EUR za wersję flat oraz 799 EUR za model edge. Tak – w przeliczeniu na złotówki to odpowiednio – około 3100zł oraz około 3550zł. Czyli zdziwienia u mnie nie ma.

Preorder miałby trwać od dnia premiery, czyli 21 lutego do 10 marca, bowiem przewiduje się, że Galaxy S7 trafi na sklepowe półki 11 marca. Aby załapać się na ofertę z darmowymi goglami Gear VR, trzeba będzie skorzystać ze specjalnej strony internetowej.

Źródło: slashgear