Image default
News

Samsung aktualizuje Smart TV do…Tizena

…a ja już zacieram ręce. Jako, że niedawno stałem się posiadaczem telewizora Samsunga, osobiście będę mógł przekonać się o wprowadzonych zmianach.

Samsung wprowadzi Tizena do swoich telewizorów z 2015 roku, a nie tak jak wcześniej pisałem do wszystkich modeli lecz nie zmienia to faktu, że to bardzo ciekawe i dobre posunięcie. Oczywiście wg zapowiedzi ma być jeszcze lepiej niż dotychczas, a już teraz to, co oferuje sprzęt Koreańczyków pozwala na wiele ciekawych rzeczy.

Samsung Smart TV - mat. prasowe Samsung
Samsung Smart TV – mat. prasowe Samsung

Przede wszystkim jak możemy się dowiedzieć, zostanie wprowadzone, odmienione i uproszczone menu Smart Hub, które teraz będzie wyświetlane na jednym ekranie. Wg Samsunga pozwoli to na bardziej intuicyjne poruszanie się i szybsze dotarcie do poszczególnych elementów interfejsu. Oczywiście nacisk postawiono również na prosty i estetyczny wygląd. Brzmi interesująco ponieważ, dotychczas nie narzekałem na kiepską obsługę tego elementu, choć niektóre punkty można poprawić, to nie przysparza on problemów nawet dla początkującego użytkownika. Ale jeśli ma być jeszcze prościej to ja oczywiście jestem jak najbardziej na tak.

Samsung Smart TV - mat. prasowe Samsung
Samsung Smart TV – mat. prasowe Samsung

Coś za co bardzo lubię mój telewizor, to możliwość synchronizacji z innymi urządzeniami. Muszę przyznać, że naprawdę jestem oczarowany możliwościami, jakie daje mi południowokoreański producent. Sterowanie telewizorem za pomocą innego urządzenia mobilnego to niezwykle praktyczna i wygodna rzecz. Minusem jednak jest konieczność posiadania sprzętu mobilnego właśnie od Samsunga. Niemniej jednak producent zapewnia, że po aktualizacji system łączności ma się jeszcze bardziej uprościć. Za pomocą Wi-Fi Direct jednym kliknięciem będzie można udostępniać treści z tabletu/smartfona na TV i na odwrót.

Osobiście często korzystam z takiej możliwości i nie tylko przeglądam filmy na Youtube, ale też np. gram. Liczę jednak na lepszą synchronizację, ponieważ odczuwalne są delikatne opóźnienia z tym co robię na tablecie w stosunku do tego, co widzę na telewizorze. O ile przeglądanie np. zdjęć nie jest uciążliwe, tak już dłuższe granie w produkcje, gdzie potrzebny jest refleks nie należy do idealnych.

Odświeżony Smart TV ma dostarczać swoim użytkownikom więcej atrakcji i możliwości, ułatwiając i rozszerzając swoją zawartość. Myślę też, że przejście na Tizena, to świetna inwestycja na przyszłość. Jestem ciekaw, jak sprawować się to będzie w praktyce, i czy rzeczywiście – jak zapowiada Samsung – dostaniemy lepszy standard dla kolejnych telewizorów wyposażonych już w nowy system.

Źródło: samsungmedia