Image default
Galaxy Glass

Samsung szykuje Galaxy Glass i innowacyjną klawiaturę, którą wyświetlicie na swoich palcach!

Patent Samsunga na wprowadzanie tekstu przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości
Patent Samsunga na wprowadzanie tekstu przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości

Pod koniec stycznia pojawiły się pierwsze plotki na temat Galaxy Glass – czyli inteligentnych okularów od Samsunga. Wówczas anonimowe źródła donosiły, że te pojawią się już we wrześniu bieżącego roku, w czasie targów IFA w Berlinie. Nie zdziwiłem się za bardzo tą wiadomością, bo kto inny mógłby chcieć tak szybko zareagować na Google Glass, jeśli nie Samsung, który posiada gigantyczne zaplecze badawcze. Teraz docierają do nas kolejne interesujące przecieki. Koreańczycy patentują sposób wprowadzania tekstu do okularów.

Dlaczego to takie ciekawe? Nie tylko ze względu na genialny w swojej prostocie pomysł, ale również z powodu metody, którą chce wykorzystać do tego Samsung. Otóż okulary miałyby wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość, dzięki czemu nosząc na nosie Galaxy Glass zobaczycie na swoich dłoniach wirtualną klawiaturę, a następnie będziecie mogli zacząć wprowadzać tekst. Dla odmiany, np. Google Glass pozwalają na wprowadzanie informacji wyłącznie głosowo, z czym wiążą się różne ograniczenia i pewien dyskomfort, zwłaszcza jeśli korzysta się z nich publicznie.

Samsung pomyślał o kilku sposobach wprowadzania tekstu wyświetlanego na naszych dłoniach
Samsung pomyślał o kilku sposobach wprowadzania tekstu wyświetlanego na naszych dłoniach

Ale jak widzicie na załączonych zdjęciach z wniosku patentowego, Samsung ma więcej pomysłów na wariacje związane z wprowadzaniem tekstu. Muszę przyznać, że robi to na mnie bardzo dobre wrażenie. Wiele też wskazuje, że ten pomysł nie tylko jest póki co patentowym konceptem. Przypomnę, że jednym z najbardziej twórczych pracowników koreańskiego koncernu jest Parnav Mistry – indyjski geniusz informatyczny, który od lat pracuje nad rozszerzoną rzeczywistością. Pierwszy raz zetknąłem się z nim na TED-ex. Oglądając to wideo kilka lat temu spadłem z krzesła ;) Zresztą prawie 2 mln odsłon tego materiału mówi samo za siebie:

Samsung mając takich ludzi, jak Parnav Mistry w swoich szeregach może być pewien, że jego produkty będą robiły naprawdę świetne wrażenie. Czekam na premierę z wielką atencją!

Źródło, foto: pocket-lint