• Home
  • News
  • Samsung wkracza w świat Sztucznej Inteligencji, ale tak na serio i oficjalnie!
News

Samsung wkracza w świat Sztucznej Inteligencji, ale tak na serio i oficjalnie!

Koreańczycy ogłosili, że zawarli porozumienie w sprawie nabycia Viv Labs. Inc.. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to inteligentny interfejs, który w rękach programistów może być początkiem do tworzenia wirtualnych asystentów. Czyżby Samsung pozazdrościł innym Siri, Cortany, czy Google Assistant?

Być może, choć niekoniecznie. Jedno jest pewne, dzięki tej platformie Samsung nie tylko zyskuje potężne narzędzie, ale także sprawia, że po jej wdrożeniu ich urządzenia – w tym smartfony czy tablety – staną się jeszcze bardziej smart. W notce prasowej wiele razy pada określenie “Sztuczna Inteligencja” i szczerze pisząc wizja jeszcze bardziej rozumnych urządzeń staje się rzeczywistością, czy tego chcemy czy nie.

Na tym przejęciu skorzysta nie tylko mobilny dział Samsunga, ale także inne gałęzie, w których porusza się producent.

Naszym celem jest technologiczne przejście na inteligentne interfejsy i sterowanie głosem – powiedział Injong Rhee, CTO Mobile Communications w Samsung Electronics. Dlatego Viv znajdzie swoje zastosowanie zarówno w urządzeniach AGD, technologiach ubieralnych, czy innych produktach oferowanych przez firmę Samsung. Viv jest przyjazny zarówno dla konsumentów, jak i twórców oprogramowania, dlatego jest dla nas tak idealnym partnerem.

Taka deklaracja niesie ze sobą kilka wniosków. Pierwszy – zamiast tworzyć od zera, Samsung kupuje gotowe rozwiązanie, które będzie wykorzystywane w ich produktach. Wszystkich produktach. Drugi – widzę tu uniezależnienie się od Google’a, a więc większą autonomię. Trzeci – to zastrzyk, który umocni pozycję autorskiego OS czyli Tizena. To wszystko składa się na naprawdę mocną odpowiedź i jednocześnie zapowiedź tego, jak będą wyglądały przyszłe produkty Koreańczyków.

Jako ciekawostkę dodam, że Viv założona przez Daga Kittlausa, Adama Cheyera i Chrisa Brighama, pomimo ścisłej współpracy z Samsungiem, nadal będzie prowadzić niezależne działania w obrębie własnego kierownictwa. To już jednak dla konsumenta bez znaczenia, liczy się produkt końcowy, a przyszłość produktów Samsunga jeszcze bardziej się zaróżowiła.

Źródło,foto: samsung

Czytelniku Bloga Technologicznego 90sekund.pl, bardzo dziękuję, że jesteś ze mną. W związku z tym, że od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, aby móc dalej korzystać z Bloga 90sekund.pl musisz wyrazić zgodę na przechowywanie w urządzeniu, z którego odwiedzasz moją witrynę tzw. plików cookies oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i innych danych pozostawianych w czasie wizyty na Blogu 90sekund.pl zapisywanych w plikach cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych przez Administratora Bloga 90sekund.pl, którym jest firma Grupa Niedźwiedź Michał Brożyński. Twoje dane mogą też być przetwarzane przez zaufane podmioty, których listę znajdziesz w Polityce Prywatności, a są to podmioty odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Bloga 90sekund.pl i oferowanie spersonalizowanych treści oraz reklam. Zgadzam się Polityka Prywatności