Satya Nadella nowym szefem Microsoftu!

0
satya_nadell_ceo_microsoft_90sekund

Satya Nadella nowym szefem Microsoftu – 90sekund.pl

Po tym, jak w zeszłym roku Steve Ballmer ustąpił  (zapewnił, że odejdzie w ciągu roku, a w tym czasie zostanie wyłoniona nowa osoba) ze stanowiska CEO jednej z największych firm technologicznych świata – Microsoftu, przez ostatnie miesiące trwało bezkrólewie, a media branżowe zastanawiały się, kto zajmie stołek dyrektora generalnego i pociągnie firmę w nowym kierunku. Dziś kończą się spekulacja – nowym szefem Microsoftu został odpowiedzialny do tej pory za usługi w Chmurze Satya Nadella. O jego ewentualnym awansie pojawiły się informacje kilka dni temu. Teraz już wiemy, że potwierdzone.

Przed Nadellą trudny moment w historii Microsoftu, ale właśnie jego wybór, może być najbardziej perspektywiczny. Gigant z Redmond zmaga się z ogromnymi kłopotami. Windowsowi 8 daleko do rynkowej dominacji, drastycznie spada sprzedaż komputerów PC i notebooków, na których do tej pory instalowane były “okienka”, a w branży mobilnej Microsoft jeszcze póki co raczkuje, chociaż ma świetne portfolio i bardzo dobry system. Niestety – dominacja Androida i iOS podzieliła ją na tyle, że dla alternatyw nie starcza już miejsca.

Ponadto coraz więcej usług trafia do Chmury, a realnym zagrożeniem mogą stać się rozwiązania, które z niej korzystają, jak chociażby Chromebooki, których Microsoft nie ignoruje, co też coś już znaczy. Satya Nadella zdaje się idealnym człowiekiem na właściwym miejscu. Karierę zaczął w Microsofcie 22 lata temu i zna jego produkty od podszewki, musiał bowiem przygotować infrastrukturę biznesową i zwykłego konsumenta przenosząc całą sieć usług wraz z bazami danych Microsoftu, narzędziami programistycznymi i Windows Server  do Chmury Azure.

Trzymam kciuki za nowego CEO. Gigantowi z Redmond przyda się trochę świeżego powietrza oraz nowy duch, który odnajdzie się w obecnych, dynamicznie zmieniających się czasach.

Źródło, foto: pocket-lint: 1, 2

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.