Image default
Ciekawostki

Selfie śmierci – ile jesteś w stanie zaryzykować dla dobrej foty?

Nie rozumiem tego. Nie zrozumiem. I nie chcę zrozumieć. Nie chcę też widzieć, ale napisać o tym muszę. Zobaczyłem te zdjęcia oraz film, który odkrywa kulisy tej bardzo nietypowej sesji zdjęciowej i nie dość, że czułem jak mi się przelewa w żołądku, to jeszcze wzbierała we mnie złość. Nie dałem rady obejrzeć tego do końca.

Moda na selfie to znak naszych czasów. Internet zalewany jest różnej maści fotkami nas samych. Media społecznościowe, a szczególnie Instagram, kipią wręcz od tego typu zdjęć. I żeby nie było. Nie widzę w tym nic złego, sam robię sobie od czasu do czasu selfie i staram się mieć do tego dystans. Zdaję sobie sprawę, że jest jakaś niepisana rywalizacja na “najlepsze selfie”, czy też “najbardziej nietypowe selfie”, a przodują w nich fotki osób, które ryzykując życie wspinają się na najwyższe wieżowce na świecie. Wszystko po to, by walnąć samojebkę i zaistnieć w świecie. I tak też zrobiła dziewczyna ze zdjęcia powyżej. Nie, to nie kadr z żadnego filmu, tylko samo życie!

Generalnie to nie moja sprawa, takich przykładów jest mnóstwo, tylko że to niestety kończy się czasami tragicznie. Tym razem na szczęście nic się nie stało, ale widząc zdjęcia modelki zwisającej na jednym z wieżowców w Dubaju pukałem się po głowie. Czy naprawdę musimy tak bardzo ryzykować, żeby zrobić dobre zdjęcie? Czy trzeba być tak bezmyślnym, żeby zyskać dodatkowe pięć minut sławy i nowych obserwujących? Warto było tak ryzykować żeby uszczęśliwić 3,2 miliony followersów? Serio? Co jeszcze jesteśmy w stanie zrobić dla lajków?

Wiem. Jestem tym zbulwersowany, a przecież nie pierwszy raz widzę takie zdjęcia czy filmy. Ty za pewne także. I w sumie to nic mi do tego. Jak ktoś potrzebuje takiego zastrzyku adrenaliny, bardzo proszę, ale żeby nie było – nie tylko ja czuję się zażenowany sesją tej modelki. Wystarczy poczytać wypowiedzi internautów pod zdjęciem umieszczonym na Instagramie. Nikogo nie chce obrażać, ale niestety tym razem uroda nie poszła w parze z rozumiem, a najlepiej całą sytuację oddaje poniższy komentarz…

THE MOST STUPID GIRL ON THIS PLANET…risking her life just for fame. So lame

I tak to tutaj zostawię…

Źródło, foto: petapixel

14 komentarzy

yeapuwin Luty 17, 2017 at 4:52 am

A może prócz fotek lubi sporty ekstremalne ? Potrzebuje dawki adrenaliny ?
Nie każdy lubi siedzieć przed kompem czy aparatem ;)

BojaR Luty 17, 2017 at 6:41 am

Przeglądając profil tej modelki nie zauważyłem, żeby jej pasją były sporty ekstremalne ;) Nie mniej jak potrzebuje takiej adrenaliny to jej sprawa, ale tego typu akcje są dla mnie niezrozumiałe. Warto ryzykować życie dla lajków? Są lepsze sposoby na to by zwrócić na siebie uwagę. ;)

yeapuwin Luty 17, 2017 at 11:39 am

A warto ryzykować życie skacząc z budynków czy wspinając się na nie bez zabezpieczenia ? Dla 99 ℅ ludzi nie no ale widać są tacy dla których warto a mi za przeproszeniem .uj do tego o ile nie krzywdzą innych niech się bawią w najlepsze ;)

Marx Luty 17, 2017 at 11:43 am

mnie tylko zastanowiło że na takiej wysokości nie ma wiatru

BojaR Luty 17, 2017 at 6:09 pm

W sumie racja. Hmmm

LinekPark Luty 17, 2017 at 9:55 pm

Miałem lęk wysokości kiedyś nawet spory, ale z czasem jakby zanikał. Wytrzymałem! Choć kilka razy obiad się odezwał…

BojaR Luty 19, 2017 at 6:56 pm

Mi się unosiło :D

zegaa88pl Luty 19, 2017 at 1:32 pm

A czy ona zrobiła Ci krzywdę ? Czemu zabraniasz czegoś komuś ? Każdy ma swoje życie i robi to co chce. Ona zdecydowanie będzie miała milsze wspomnienia ze swojego życia na starość niż Ty, takie odnoszę wrażenie. Ona będzie opowiadać swoim wnukom jak to zwisała na szczycie wierzowca w Dubaju a Ty jak to pisałeś o tym artykuł. Ciekawe czyje wnuki będą z większym zafascynowaniem słuchać tych historii ?

BojaR Luty 19, 2017 at 7:06 pm

A czy ja jej zabraniam robić takie rzeczy? Wyraziłem swoją opinię i uważam, że robienie takich rzeczy dla sławy jest po prostu głupie. A dziewczyna niech sobie robi co chce nikt jej niczego nie broni :)
Poza tym skąd Twoja pewność, że nie będę miał miłych wspomnień z mojego życia? ;) Miło, że się martwisz o to, ale ja akurat nie czuję potrzeby zwisać na krawędzi wieżowca, żeby móc mieć miłe wspomnienia na starość :)

Jakub Jabłoński Luty 19, 2017 at 6:30 pm

Szkoda słów. Z jednej strony to jej życie i niech robi co chce, a z drugiej strony takie zachowania mogą mieć naśladowców.

BojaR Luty 19, 2017 at 7:07 pm

Dokładnie. Jej sprawa, ma do tego prawo i nikt jej tego nie zabrania. Nie mniej, moim zdaniem gonienie za sławą w taki sposób jest mimo wszystko nierozsądne.

Twardy Pończo Luty 20, 2017 at 9:53 am

Dzieci bogatych zawsze robiły głupie rzeczy. Jak masz wszystko za darmo to tego nie doceniasz. Ja sobie zarobię na wynajem mieszkania i jedzenie na cały miesiąc i już mam dość sportów ekstremalnych. A co ma robić taka dziewczynka z tym blondaskiem? Zwiedzili już cały świat, ile można leżeć na plaży, pić drinki i jeździć na nartach w Alpach? Wstajesz rano i Ci się nudzi już jeździć po mieście nowym mercedesem więc zaczynasz szukać czegoś innego.

BojaR Luty 20, 2017 at 10:15 am

Coś w tym jest o czym piszesz. Nie wiem czy w tym przypadku to się również sprawdziło, bardziej obstawiam chęć zrobienia szumu wokół siebie – co się nawiasem udało. Ale to prawda z nudów różne, dziwne rzeczy przychodzą do głowy ;)

Twardy Pończo Luty 20, 2017 at 10:34 am

Szum wokół siebie to dla nich podstawa. Przypomina mi się pewien film o trudnej bogatej młodzieży mieszkającej gdzieś w Kalifornii. Dwóm dziewczynom tak się nudzi, że postanawiają wstąpić do meksykańskiego gangu. Wiadomo jaką drogą można się tam dostać. Dopiero wtedy budzą się z letargu.
W tym przypadku blondasek by się obudził gdyby dziewczyna spadła.

Komentowanie zamknięte