Selfie śmierci – ile jesteś w stanie zaryzykować dla dobrej foty?

14

Nie rozumiem tego. Nie zrozumiem. I nie chcę zrozumieć. Nie chcę też widzieć, ale napisać o tym muszę. Zobaczyłem te zdjęcia oraz film, który odkrywa kulisy tej bardzo nietypowej sesji zdjęciowej i nie dość, że czułem jak mi się przelewa w żołądku, to jeszcze wzbierała we mnie złość. Nie dałem rady obejrzeć tego do końca.

Moda na selfie to znak naszych czasów. Internet zalewany jest różnej maści fotkami nas samych. Media społecznościowe, a szczególnie Instagram, kipią wręcz od tego typu zdjęć. I żeby nie było. Nie widzę w tym nic złego, sam robię sobie od czasu do czasu selfie i staram się mieć do tego dystans. Zdaję sobie sprawę, że jest jakaś niepisana rywalizacja na “najlepsze selfie”, czy też “najbardziej nietypowe selfie”, a przodują w nich fotki osób, które ryzykując życie wspinają się na najwyższe wieżowce na świecie. Wszystko po to, by walnąć samojebkę i zaistnieć w świecie. I tak też zrobiła dziewczyna ze zdjęcia powyżej. Nie, to nie kadr z żadnego filmu, tylko samo życie!

Generalnie to nie moja sprawa, takich przykładów jest mnóstwo, tylko że to niestety kończy się czasami tragicznie. Tym razem na szczęście nic się nie stało, ale widząc zdjęcia modelki zwisającej na jednym z wieżowców w Dubaju pukałem się po głowie. Czy naprawdę musimy tak bardzo ryzykować, żeby zrobić dobre zdjęcie? Czy trzeba być tak bezmyślnym, żeby zyskać dodatkowe pięć minut sławy i nowych obserwujących? Warto było tak ryzykować żeby uszczęśliwić 3,2 miliony followersów? Serio? Co jeszcze jesteśmy w stanie zrobić dla lajków?

Wiem. Jestem tym zbulwersowany, a przecież nie pierwszy raz widzę takie zdjęcia czy filmy. Ty za pewne także. I w sumie to nic mi do tego. Jak ktoś potrzebuje takiego zastrzyku adrenaliny, bardzo proszę, ale żeby nie było – nie tylko ja czuję się zażenowany sesją tej modelki. Wystarczy poczytać wypowiedzi internautów pod zdjęciem umieszczonym na Instagramie. Nikogo nie chce obrażać, ale niestety tym razem uroda nie poszła w parze z rozumiem, a najlepiej całą sytuację oddaje poniższy komentarz…

THE MOST STUPID GIRL ON THIS PLANET…risking her life just for fame. So lame

I tak to tutaj zostawię…

Źródło, foto: petapixel

Share.

About Author