Image default
Android Wear

Skagen wchodzi w inteligentne zegarki. Tak prezentuje się Falster!

Jest na CES 2018 inteligentny zegarek dla pań (Kate Spade – przeczytasz o nim TU), niech i będzie pierwszy w portfolio marki Skagen smartwatch z Androidem Wear dla jednej i drugiej płci! Nie ukrywam, że po recenzji hybrydowego Skagen Connected, wciąż ciepło wracam do tamtej konstrukcji. Dziwiłem się nawet, że Skagen nie pokazał żadnego watcha z AW2.0 w Berlinie na IFA 2017, ale tam miały swoje święto inne smartwatche od Fossil Group. Natomiast tym razem decydenci postanowili się przełamać. I oto jest – prosty, stylowy, w duchu swoich analogowo-hybrydowych braci – nieco modernistyczny Skagen Falster!

Prawdę pisząc, można śmiało uznać, że jego stylistyka jest tak uniwersalna, że kobiety, jak i mężczyźni – po odpowiednim doborze kolorystyki i pasków, będą mieć produkt skrojony tak, jakby zadedykowano go wyłącznie jednej z tych płci. Co jest największym magnesem Skagena? Jego prostota, bijący od niego spokój, brak jakiegokolwiek efekciarstwa i kryjąca się pod korpusem nowoczesność. Tutaj odpowiada za nią układ Qualcomma (bez niespodzianek – Snap 2100), łączność Bluetooth ze smartfonem, personalizowalne tarcze, obsługa głosowa, zliczanie i analizowanie aktywności sportowej, możliwość sterowania muzyką, kompatybilność nie tylko z telefonami na Androidzie, ale i z iOS.

Skagen Falster z Androidem Wear na pokładzie – fot. mat. pras.

Oczywiście te funkcjonalności nie są nowe. Każdy inteligentny zegarek z Androidem Wear, jest wyposażony bardzo podobnie. Podobnie, jak w przypadku Kate Spade, tak też tutaj – nie tyle chodzi o technologię, ale o funkcjonalne możliwości, podane w stylowej, zupełnie nie narzucającej się formie. OK – od strony technicznej ciekaw jestem, czy udało się tutaj umieścić takie ogniwo, aby czas na jednym ładowaniu baterii był dłuższy niż przy przeciętnym smartwatchu? Fajnie, gdyby był moduł NFC do płatności bezstykowych Google Pay. Na pewno jednak będzie cieszyć oko wyświetlacz w technologii AMOLED oraz prezentujące się na nim oszczędne, modernistyczne tarcze.

Tak – kręcą mnie niesamowicie te produkty, bo pod kątem wzorniczym, jak i wykonania pokazują, że technologiczne serca mogą mieć wszystkie zegarki. Ale tylko te wyjątkowe stają się towarzyszami naszej codzienności, emocjonalnymi świadkami dobrych i złych wiadomości odbieranych przez nasze smartfony i w dalszej kolejności smartwatche, radości którą dzielimy się w serwisach społecznościowych i aktywności fizycznej, którą uprawiamy po godzinach. Jak dla mnie – bomba!

6 komentarzy

Jerzy Jabłoński Styczeń 10, 2018 at 7:20 am

Ładne, podobają mi się. W porównaniu do damskiego z artykułu obok są bardzo spoko.

A to, że wnętrze jest we wszystkich takie samo to akurat ogólna norma w branży zegarków. Kupując zegarek za 20000$ ma się dużą szansę kupić ten sam mechanizm co w zegarku za 2000$. Dopiero bardzo drogie zegarki maja mechanizmy producenta, a nie jakieś customy. Płaci się za markę, wzornictwo, materiały i ew funkcjonalności.

W smartwachach jest tak samo i to akurat żaden powód do wstydu ;)

Michał Brożyński Styczeń 10, 2018 at 7:30 am

Słusznie prawisz :).

BojaR Styczeń 10, 2018 at 9:02 am

Jak tylko spojrzałem na zdjęcie to również pomyślałem, że są na tyle uniwersalne w swoim wyglądzie, że zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą go nosić. Mi jednak nie przypadł do gustu. Mimo wszystko… za mało męski. Musi być w zegarku większy pazur, charakter.

Michał Brożyński Styczeń 10, 2018 at 10:14 am

Też lubię wyrazistsze modele. Tutaj jednak podoba mi się surowość, która bije z tej konstrukcji.

Marx Styczeń 12, 2018 at 9:00 am

Wyglad jak LG Watch Style, procesor taki sam w przestarzalej technologii 28nm. Tyle ze LG kupisz za 300zł…

Michał Brożyński Styczeń 12, 2018 at 9:26 pm

Tak, jest podobny, ale sądzę, że powierzchownie – za sprawą pierścienia wokół ekranu i koronki. Osobiście też czekam na lepszy procesor.

Komentowanie zamknięte