Image default
CES2016

Sony wznosi “czarną płytę” na wyższy level

[showads ad=rek3]

Płyty winylowe to dzisiaj wciąż broniący się, pomimo upływu lat, prawdziwy oldschool. I to na takim poziomie, że jak wszedłbym do czyjegoś domu i zobaczył gramofon, wydobyłbym z siebie wielkie “WOW”. Trzeba jednak przyznać, że czarne płyty wracają do łask, dlatego też Sony postanowił sięgnąć do korzeni i zaprezentować taki model, który jakościowo ma najkrócej pisząc – rządzić. Jest to świetne połączenie dawnych czasów z technologią XXI wieku. Subtelne, ale też rasowe.

Sony PS-HX500 - mat pras. Sony
Sony PS-HX500 – mat pras. Sony

Sony to firma, która nie raz zresztą udowodniła, że kto jak kto, ale na brzmieniu, to oni się znają. Od lat niezmiennie Xperie – szczególnie z serii Z – potrafią sprawić mnóstwo dźwiękowych przyjemności. Nie da się tego opisać, trzeba to usłyszeć. Dlatego też nie dziwią mnie zachwyty praktycznie w każdym zdaniu nad niesamowitym jakościowo brzmienie, które można przeczytać w komunikacie prasowym. Pod tym kątem jestem kupiony i wierzę w każde słowo.

Sony PS-HX500 - mat pras. Sony
Sony PS-HX500 – mat pras. Sony

Dla fanów winyli, wysoka jakość dźwięku to standard, dlatego Sony – z tego co pisze – zrobił wszystko, by zadowolić tą grupę ludzi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by taki gramofon sobie sprawić. Cena – około 500 euro, ale na uzbieranie jest jeszcze trochę czasu, bo premiera rynkowa będzie miała miejsce w kwietniu 2016 r.

Wzorniczo gramofon Sony o nazwie PS-HX500, to majstersztyk tego, w czym Japończycy od dawna są mistrzami – kucia pięknego, ascetycznego, głęboko czarnego i surowego w odbiorze designu, który przemyca nowoczesność w niuansach i detalach wykończeń.

Sony PS-HX500 - mat pras. Sony
Sony PS-HX500 – mat pras. Sony

Gramofon Japończyków jest pierwszym tego typu urządzeniem, które obsługuje formaty takie, jak Double DSD oraz Single DSD. Urządzenie również umożliwi przekształcenie muzyki z płyty winylowej na krążek CD, zachowując przy tym wysoką jakość, a to pozwali posłuchać ulubionych płyt także w innych miejscach, takich jak np. samochód. To oczywiście pozwala na obróbkę dźwięku. Możliwości, jak widać jest tutaj sporo, a cena nie powinna odstraszać fanów czarnych płyt. Z tym produktem kupujesz po prostu najlepszy możliwy dźwięk.

[showads ad=rek3]

Szczegółowe dane techniczne 

Źródło, foto: sony