3999zł – Sony Xperia XZ2 Premium w limitowanej serii kupisz w Polsce!

0

Ależ się porobiło! Sony wypuści na polskim rynku Sony Xperię XZ2 Premium, która będzie dostępna jedynie w sklepach Sony Centre oraz w ramach oferty sieci komórkowej Play. Urządzenie wyceniono na 3999zł, ale z profitami.

PRZECZYTAJ OBEJRZYJ RECENZJĘ SONY XPERII XZ2 PREMIUM

Przypomnijmy – flagowa Sony Xperia XZ2 to smartfon nieco inaczej wyposażony niż nowa Xperia XZ2 Premium. Mamy to samo wzornictwo i układ obliczeniowy (Snapdragon 845), ale większy wyświetlacz 5,8 cala (a nie 5,7 cala) z rozdzielczością 4K (a nie FHD+), 6GB RAM (a nie 4GB RAM) oraz – co najistotniejsze – dwa aparaty na pleckach, na które składają się nowe przetworniki obrazu, dzięki którym XZ2 Premium, jest w stanie kręcić wideo w niesamowitej czułości ISO 12800 oraz fotografować przy ISO 51200! Jak na smartfony to prawdziwa petarda!

DOKŁADNĄ SPECYFIKACJĘ APARATU W XZ2 PREMIUM OPISAŁEM TUTAJ

Nie da się ukryć, że Xperia XZ2 Premium będzie celować w klientów profesjonalnych, a więc w dużej mierze agencyjnych.

Co więcej – na pewno będzie stawiać na takich, którzy w swojej pracy muszą mierzyć się z różnymi trudniejszymi warunkami oświetleniowymi, tak aby możliwe było filmowanie konkretnych scen lub robienie udanych zdjęć. W tym sensie sądzę, że mogą ją brać pod uwagę również wszelkiej maści twórcy, również ci z YouTube’a. Co ciekawe – Sony idzie w zupełnie innym kierunku niż cała konkurencja. Producent nie wchodzi w dość mętne i nośne marketingowo AI, ale stawia wciąż na namacalne możliwości hardware’u, czyli własnych matryc, dzięki czemu tworzy niemal modelowy smartfon w postaci XZ2 Premium, którym komunikuje, jak świetne posiada rozwiązania w swojej ofercie.

Sony Xperia XZ2 Premium - fot. mat. pras.

Sony Xperia XZ2 Premium – fot. mat. pras.

Nie powiem, bo zaczyna mnie bardzo ciekawić, jak Sony Xperia XZ2 Premium wypada na żywo, w codziennej pracy?

Zwłaszcza z obrazem, bo przecież oferuje zupełnie nowy czujnik do fotografii monochromatycznej z obietnicą płynnej gradacji pomiędzy czernią i bielą oraz dedykowany procesor sygnałowy AUBE. I to właśnie Xperia XZ2 Premium wygląda na prawdziwie dopieszczonego flagowca w portfolio Sony, który dostępny będzie wyłącznie w sieci Play oraz salonach Sony z różnymi profitami, jak 72-godzinny czas serwisowania w ramach programu door-to-door ze smartfonem zastępczym na czas ewentualnej niedyspozycji (szczegóły w linku źródłowym poniżej).

Wygląda to bardzo obiecująco. Sądzę, że testy będą takie same. Tymczasem czekamy na rynkowy debiut, który odbędzie się pod koniec sierpnia, ale pierwsi chętni muszą się po XZ2 Premium ustawić w kolejce. W salonach Sony Centre od dzisiaj można się zapisywać na zakup tego smartfonu.

Źródło: sony

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.