Image default
Fotografia

Szybki NEWS: 200 mln – tylu aktywnych użytkowników ma Instagram

Instagram - fot. mat. prasowe
Instagram – fot. mat. prasowe

Instagram to jeden z tych serwisów, które lubię najbardziej. Robiłem na nim akcję Imagelogger z Samsungiem, właściwie ciągle dorzucam jakieś fotki, ale cenię najbardziej za świetnie zoptymalizowane podejście do aktywności. No właśnie – bo Instagram jest dla mnie od pewnego czasu medium, które przekazuje maksimum treści, przy angażowaniu minimalnej ilości czasu. W prostocie tkwi potencjał :)

Nie dziwię się więc, że do aktywnych użytkowników należy już 200 mln osób, które co najmniej raz w miesiącu publikują w serwisie swoje fotografie. Myślę, że z czasem będzie z niego kura do znoszenia złotych jaj. Po ostatniej aktualizacji, sama aplikacja Instagram na Androida otrzymała nowy wygląd, ale jest też jeszcze przyjemniejsza w obsłudze.

Tym bardziej sprzyja to częstszemu korzystaniu, a to przekłada się na kolejne liczby. Z ponad 200 mln aktywnych użytkowników, aż 65 proc. jest spoza USA. Udostępniliśmy do tej pory w sumie ponad 20 mld zdjęć, co daje średnią 60 mln fotografii na dzień, na których zostawiamy każdej doby 1,6 mld polubień. Cóż, wygląda to dość imponująco :)

Źródło, foto: instagram blog