Image default
Android

Szybki NEWS: Android 5.0 Lollipop dla LG G3 już w tym tygodniu! I to w Polsce!

Jaka miła niespodzianka! LG rozpocznie aktualizowanie swoich smartfonów do najnowszej wersji systemu Android 5.0 Lollipop od naszego kraju (o tym, że kompilacja jest w drodze pisałem TUTAJ)! Co więcej, pierwsze osoby, które kupiły najnowszego flagowca G3 otrzymają update już w nadchodzącym tygodniu (to oficjalny komunikat prasowy ze strony LG)! Myślę, że to całkowicie bez precedensu – mam LG Nexusa 5 i wciąż czekam na Lollipopa od Google, a jeden z jego partnerów oficjalnie ogłasza, że pierwszeństwo w aktualizacji, która zawsze była domeną urządzeń z linii Nexus, idzie zupełnie innym torem!

Przeczytaj też
naszą recenzję LG G3 – Solidność i minimalizm

Oczywiście wielkie brawa dla LG, który wyszedł całkowicie przed szereg. Widać, że korporacja postanowiła wykorzystać jak najlepiej swoje pięć minut, które w tej chwili ma dla siebie dzięki genialnej i rekordowej sprzedaży swoich smartfonów. Niewątpliwie przyczynił się do tego G3, ale takimi krokami firma udowadnia tylko, że klienci wydający solidne pieniądze na telefony klasy premium są dla niej bardzo ważni!

Android Lollipop 5.0 trafi na LG G3 już w tym tygodniu! - fot. LG
Android Lollipop 5.0 trafi na LG G3 już w tym tygodniu! – fot. LG

Domyślam się, że podziała to jak płachta na byka w przypadku Samsunga, HTC oraz Sony. Wszystkie te firmy też przygotowują swoje edycje Lollipopa dla własnych flagowców (pisaliśmy o tym TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ), ale mimo wszystko to LG jest pierwszy i jest dzięki temu na ustach całego mobilnego świata. A ja zaczynam się w tej sytuacji rzeczywiście mocno zastanawiać o co chodzi, że Google tak zwleka z Lizakiem dla Nexusów?

Do tej pory byłem dość zdystansowany. Czekam oczywiście z wypiekami na twarzy, ale w tych okolicznościach, kiedy to LG przygotował swoją nakładkę na Lollipopa i zaczyna aktualizowanie swoich sztandarowych smartfonów od naszego kraju, to jednak jest to jasny sygnał, że po stronie giganta z Mountain View coś jest nie tak. Głosy, że może chodzić o kiepską wydajność na baterii urządzeń z nowym systemem są uzasadnione. Testując wersję deweloperską Androida L musiałem swojego N5 podłączać do ładowarki nawet 3 razy dziennie. Oczywiście miałem na to sporą tolerancję, wiedziałem, że mam do czynienia z wczesną kompilacją. Google z pewnością od samego początku zdawał sobie z tego sprawę. Dlaczego więc nie rozwiązał problemu na czas?

Dziwna sprawa. Nie zmienia to faktu, że jeszcze raz pragnę podkreślić swoje uznanie dla dokonań LG. Tak się walczy o klientów i tak się udowadnia, że naprawdę można, jak się chce. I LG się chce!

Źródło, foto: LG

1 komentarz

Nazir 10 listopada, 2014 at 12:16 pm

Ten Lolipop5.0 z nakładką LG ma tyle wspólnego z tym co będzie na Nexus , co kupić stary Trabant i napisać na nim Lolipop BUHAHAHAHA

Najnowszej poprawki i zmian w Android Lolipop od Google dla Nexus już ta beta PfD jaką użyto dla LG G3 nie zobaczy w OTA a nie wspominając że Polacy będą beta testerami tego zamulacza od LG jako Lolipop

Komentowanie zamknięte