Image default
Android

Szybki NEWS: Już jest Android Wear 5.0.2 – co nowego? Cóż, szału nie ma, ale…

Od mniej więcej 5-6 dni wiadomo, że nowa wersja systemu Android Wear 5.0.2. jest już dostępna. Jeśli jednak czekacie na nią z wielkim apetytem, to uspokajam – nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego… Właściwie trudno na czymś oko zawiesić, bo… wszystko wygląda dokładnie tak samo, jak we wcześniejszej edycji. Ale drobiazgi jednak dochodzą. I to o nie chodzi, a te będą istotne dla tych z Was, którzy traktujecie swój smartwatch, jako bazę aktywności sportowej.

Najważniejszą nowością w Androidzie Wear 5.0.2 to tak naprawdę usunięcie błędów związanych z jakością przesyłanych danych ze smartwatcha do aplikacji Google Fit. Część użytkowników miała narzekać na problemy w tym zakresie. Usunięto też pomniejsze błędy związane ze stabilnością, które w dużej mierze przyspieszyły smartwatche oraz zaktualizowano opcje bezpieczeństwa. Tak przynajmniej wynika z obserwacji serwisu AndroidPolice, który wskazał na zadowolonych pod tym względem użytkowników.

Przyznam, że ciekaw jestem, w którym kierunku Google pójdzie ze swoim systemem? W świetle chociażby takiego Neptune Hub, o którym ostatnio pisałem, rzeczywiście nie ma co porównywać, to jednak cały czas brakuje mi w OS-ie dedykowanym urządzeniom ubieralnym od giganta z Mountain View efektu WOW, a mam wrażenie, że mimo wszystko większość z nas chciałaby nie tylko elegancko wyglądający z zewnątrz, ale i wewnątrz – od strony programistycznej – produkt.

Źródło: androidpolice